fbpx

Прикарпатці розробили мобільний додаток, який "оживляє" підручники

Суспільство 17:28, 10.05, 2019

На Прикарпатті студенти разом із викладачами створили мобільний додаток, який "оживляє" шкільні підручники. Телефонна програма перетворює звичайні малюнки з книжок на тривимірні зображення. Розробники запевняють, що це не тільки полегшить учням навчання, а й зробить його значно цікавішим.

У природничо-математичному ліцеї Івано-Франківська користуватися мобільними телефонами під час занять суворо заборонено. Але тільки не на уроках хімії. Віднедавна смартфони тут на рівні з книжками та зошитами, йдеться в сюжеті "Подробности".

Свої ґаджети учні наводять на підручник – і складна хімічна формула сполуки ніби оживає. Мобільний додаток працює без інтернету, що дуже важливо, адже чимало шкіл, особливо в гірській місцевості, не мають доступу до мережі. Розробили програму спільно студенти та викладачі одного з місцевих університетів. Гроші, а це 50 тисяч гривень, виграли на конкурсі міських стартапів.

"Програма працює в трьох режимах: перший – це відтворення самої органічної молекули у 3D-форматі, що допомагає просторово побачити цю молекулу учню і зрозуміти її будову. Вчителю вже не треба розказувати про віртуальні валентні кути. А є змога наочно побачити, як ця молекула в просторі виглядає",  говорить Лілія Мідак, доцентка кафедри хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Завдяки інформаційній візуалізації навчатися тепер стало простіше та цікавіше, кажуть ліцеїсти.

"Хімія взагалі належить до наук, які важкі до сприйняття. Тому будь-яка візуалізація тільки вітається. Я бачу результати у дітей. Воно дозволяє краще і доступніше пояснювати матеріал мені як вчителю", – говорить Ольга Кузишин, вчителька хімії.

"Набагато легше, ми тепер приблизно уявляємо, як виглядають алкени, алкніни  ці всі різні формули, і це справді дуже цікаво",  говорить Софія Шкварок, учениця 10 класу природничо-математичного ліцею Івано-Франківська.

Мобільний додаток із 3D-ефектом не єдина спільна робота франківських науковців. У їхньому доробку є ще одна програма  віртуальна альтернатива практикумам.

"Ми відзняли відео всіх лабораторних робіт. Це відео так само прив'язали до маркерів, і учні можуть як дома, так і на уроці перегяладити відео, готуватися",  говорить Іван Кравець, аспірант кафедри хімії.

Автори мобільних додатків сподіваються, що їхній досвід невдовзі підхоплять і колеги. Тож скоро аналогічні програми з'являться й для інших предметів.

Відеосюжет за посиланням >>.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: