"Негайного проведення ремонтно-реставраційних робіт потребують понад 150 унікальних об’єктів культурної спадщини як місцевого, так і національного значення, а це – дерев’яні церкви, конструкції яких внаслідок часу та природних чинників втрачають свою несучу здатність, їх деревина прогнила та уражена шкідниками", – пояснює Федорак.
За словами чиновника, щоб врятувати ці пам'ятки, необхідно більш як 12 млн грн.
Як зауважив голова обласної ради Олександр Сич, потрібно розділити пам'ятки національного значення і місцевого.
"За пам'ятки національного значення відповідає міністерство культури, тож пишіть до них і просіть гроші на реставрацію. До того ж міністр з Прикарпаття і розуміє, наскільки це необхідно. Що ж стосується місцевих пам'яток, то давайте нам перелік кількох найбільш важливих і ми будемо шукати гроші в бюджеті на них. Думаю, додатковий мільйон знайдемо, щоб врятувати цю спадщину", – сказав Сич.
В той же час Володимир Федорак зауважив, що великою проблемою при реставрації є відсутність паспортів у пам'яток. Адже без них проводити будь-які роботи заборонено.
У підсумку голова обласної ради вирішив, що управління має подати на розгляд депутатів п'ять пам'яток, які мають паспорти і потребують негайного втручання. Окрім того, доручив попрацювати з місцевими громадами, щоб спільно виготовити паспорти на споруди.
Варто зауважити, що в області є 3944 об’єкти культурної спадщини, з них 107 – мають національне значення. Під охороною держави перебуває більш як 500 об’єктів сакральної архітектури, понад 400 культових споруд є пам’ятками місцевого значення.