Проект став можливим завдяки природоохоронним ініціативам, котрі почала реалізовувати в Українських Карпатах минулого року міжнародна природоохоронна асоціація Bird Life International в Україні у партнерстві та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина), а також завдяки активній участі національних природних парків Карпатського регіону і Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України, повідомляє Івано-Франківська ОДТРК "Карпати".
Для успішного виконання польових робіт вже провели тренінги. А в червні на цих територіях реалізують завдання щодо підготовки до польових робіт.
В рамках проекту представники Українського товариства охорони птахів вже передали національним паркам обладнання, придбане для посилення їх матеріально-технічної бази.
Начальник наукового відділу парку, кандидат біологічних наук Любомир Держипільський розповідає, що цінність пралісів у тому, що на цих ділянках не було ще діяльності людей:
"Праліси – це ліси, де не було діяльності людини. Первинні ліси – це еталони рослинності, там відстежуються усі зміни рослинного покриву – як відбувається у природі без втручання людини. В нас є цінні букові ліси, яким понад 100 років, а є і смерекові, що мають понад 180 років, але їх більше в середньогір'ї. У Космачі ще збереглися навіть пралісові ділянки. Щоб ділянка отримала статус пралісу, має бути однорідний масив, який займає не менше 50 га. Там не має бути ніяких слідів людської діяльності – ні стежок, ні пнів", – зазначає Держипільський.
.