Організатори обіцяють, що конкурс стане доброю традицією та відбуватиметься щорічно у червні місяці.
"Головне наше завдання сьогодні – це розвиток гастрономічної культури в Україні. Цей конкурс мотивує і допомагає розвиватись в професійному середовищі молодим кухарям. Стосовно ж "Буковеля" та нашої мережі закладів харчування, то ми, незважаючи на те, що досягли певних висот в гастрономії, не зупиняємось на досягнутому, а слідкуємо за новими гастрономічними тенденціями і втілюємо чимало інновацій", – говорить Віктор Шевченко, керуючий партнер компанії "Carte-l", організатор фестивалю.
Два десятки кухарів-фіналістів регіональних конкурсів зійшлися на першому загальнонаціональному змаганні шефів у серці Карпат. Упродовж трьох днів вони виборювали звання найкращого, готуючи різноманітні страви. Найбільше ж уваги було приділено українській кухні, яку прагнуть зробити виразнішим та впізнаванішим брендом.
"Зараз у "Буковель" приїжджає надзвичайно багато людей відпочивати, адже його інфраструктура розвивається шаленими темпами і відповідає світовим стандартам. Відповідно, курорт потребує і того, щоб заклади харчування відповідали світовим стандартам, а кухня розвивалась в різних напрямках від досконалої української до італійської, азіатської… Тому такі конкурси розвивають конкурентне середовище і стимулюють розвиток гастрономії в цілому в Україні", – розповідає Валерій Поляков, ініціатор фестивалю, засновник Ресторанної асоціації "Клуб рестораторів".
Майстерність кухарів оцінювало міжнародне журі, в якому – потенційні роботодавці. Оцінювали з точки зору організації процесу, технологій, які використовують під час створення страви, її смак і витрачений на це час. Учасники конкурсу сміливо міксували базову класику кулінарного жанру з народними традиціями та новими техніками.
Найкращим визнали молодого та перспективного Тараса Павліва, друге місце у Тараса Боднара, а трійку замикає Віталій Кареєв.
Переможцям у дебютному конкурсі, окрім лаврів переможців та визнання журі, презентували тиждень відпочинку в "Буковелі", а також вікенд на двох.