fbpx

Облрада закликає владу Коломиї надати пільги учасникам АТО

Суспільство 15:57, 29.03, 2016

Члени постійної депутатської комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей незадоволенні ігноруванням керівництвом Коломиї засідання комісії та небажанням міської влади вирішувати проблеми учасників АТО.

Сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії планувалося розглянути питання "Про інформацію щодо надання підтримки учасникам АТО та їх сім’ям, а також про проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення у м. Коломия та Коломийському районі". Проте керівництво Коломиї прогінорувало комісію: доповідати приїхала тільки заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Коломийської міської ради Людмила Яремчук.

Людмила Яремчук поінформувала, що у Коломиї 357 осіб залучені до проведення АТО, 147 уже отримали посвідчення учасників АТО, 12 осіб поранені та визнані інвалідами війни. Міською програмою допомоги учасникам АТО передбачено надання пільг на оплату комунальних послуг у 100% для родин загиблих і поранених, які проходять лікування чи реабілітацію. У районі 16 родин загиблих. Усім учасникам АТО надається одноразова допомога з міського бюджету 1500 гривень. Пораненим надаються 2500 гривень. У бюджеті також передбачено 200 тисяч гривень на поховання загиблих. Передбачено гроші і на встановлення надгробних пам’ятників.

Андрій Долик зазначив, що місто Коломия залишилося єдиним в області, яке не надає пільги учасникам АТО.

"Ми уже рік чуємо від них, що ми є дотаційний район, у нас на це не передбачені кошти. Усі райони якось викрутились і передбачили гроші, єдина Коломия залишилась без пільг", – сказав Долик.

Долик вважає, що така ситуація у Коломиї склалася лише через небажання депутатів міськради щось робити. Наразі у Коломиї 210 військових, які перебувають у зоні АТО, але не мають посвідчення учасників, не отримують від міського бюджету Коломиї ніяких пільг. За словами Людмили Яремчук, управління проводило розрахунок і в середньому на одну родину в опалювальний сезон потрібно 1128 гривень. Це близько 250 тисяч у місяць, а таких грошей у міському бюджеті нема.

Комісія взяла до уваги інформацію та все ж рекомендує міській владі Коломиї переглянути бюджет і включити у програму допомоги учасникам АТО пункти про надання пільг тим бійцям, які ще не отримали посвідчень. Також комісія вирішила провести виїзне засідання у Коломиї.

Волонтер Наталя Сербин запропонувала, щоб юристи облради проаналізували програму допомоги учасникам АТО Коломийської міської ради та проаналізували бюджет на можливість фінансування запланованих заходів програми.

"Якщо ми їдемо у Коломию, то маємо з чимось туди їхати. Потрібно, щоб хтось перечитав програму і визначив, які поправки туди треба внести, і людину, яка б проаналізувала бюджет: чи є звідки брати кошти на реалізацію програми", – зазначила Наталя Сербин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: