Про опалювальний сезон в ДП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" розповів сьогодні на оперативній нараді в МВК директор підприємства Василь Рущак.
Він зазначив, що компанія обслуговувала 570 житлових будинків, у тому числі 32 освітніх та 31 медичний заклад. За сезон до аварійно-диспетчерської служби поступило 3426 заявок. Цього року підприємство вперше почало обслуговувати внутрішні теплопровідні системи закладів освіти у разі виникнення аварійних ситуацій.
"Думаю, що і департамент освіти, і диретори закладів задоволені. Для нашого підприємства, з одного боку, це було додатковним навантаженням, з другого – це було позитивом, оскільки заклади не залишалися без належного теплопостачання у зимовий період", – розповів Рущак.
Також працівники надавали допомогу у безгосподарських мережах у частині міста, де послуги надає СТЕК. У цей період також перепідключили одну котельню від СТЕКу і подали опалення у будинки.
Одна з найпотужніших котелень міста на біопаливі працює у мікрорайоні "Пасічна" і досі постачає гарячу воду споживачам.
"Цей проект не лише для нашого міста, а й на рівні України доволі серйозний. Тому що такої потужності котлів у західному регіоні немає. Вона відпрацювала і продовжує працювати на трісці і забезпечує весь мікрорайон "Пасічна" гарячою водою", – похизувався Рущак.
За його словами, найбільше люди звертаються за перерахунком на послуги, оскільки пільгові категорії населення, які мають субсидії, отримали зменшення соціальних норм споживання тепла і змушені платити більше.
За опалювальний період ТКЕ спалило газу на 252.7 млн грн. Підприємство на 96% забезпечує себе електроенергією і є чи не єдиним в Україні, яке може самостійно себе забезпечити електроенергією.
Через заблоковані НАК "Нафтогаз України" рахунки "Теплокомуненерго" не може працювати далі – вчасно виплачувати зарплати працівникам та провести гідравлічні випробування тепломереж, щоб підготувати житловий фонд до нового опалювального сезону.
"Незважаючи на те, що 90% всіх поступлених коштів автоматично перераховуються на рахунок НАК "Нафтогазу", 10% залишається на життя, існування і всі потреби підприємства, постає питання, що нема можливості вчасно виплатити зарплати, нема можливості закупити матеріали, необхідні для повноцінної підготовки", – доповів Рущак.
Він розповів, що завтра з цього приводу у Міністерстві буде нарада.
"Попри ці всі проблеми ми не повинні допустити, щоб опалювальний сезон був зірваний чи не пройшла підготовка. Звичайно, важко. Ми стараємося в тих умовах фінансової скрути завдяки досвідченому кваліфікованому персоналу робити те, що від нас залежне", – зазначив директор підприємства.
Щодо арештованих рахунків "Теплокомуненерго" буде судитися, бо держава не відшкодувала 45 млн грн пільг і субсидій, а також понад 120 млн грн – різниці у тарифах, яку наразі неможливо відшкодувати підприємству. Це дозволило би вирішити деякі проблеми підприємства.
Директор ТОВ "Станіславська теплоенергетична компанія" Олег Вечеринський повідомив, що опалювальний сезон підприємство розпочало із запізненням, а завершило завчасно. Зараз готуються до гідравлічних випробувань і підготовки тепломереж.
Перший заступник міського голови Микола Вітенко попросив керівника СТЕКу проаналізувати досвід цього року, аби в наступному не було проблем із запуском тепла. Він порадив компанії в неопалювальний сезон вирішити юридичні питання, позавершувати суди.
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!