Про те, як проходила тестування, розповіла журналістка Репортеру Наталя Джулай.
"На початку вересня подала онлайн-анкету, хоча не дуже сподівалась пройти. Адже міністр Арсен Аваков казав, що у Франківську – 30 людей на одне місце, тобто анкети подали близько 6000 охочих.
Читайте також: Франківська журналістка подалася в поліцейські
"Ми раді запросити Вас на перший етап відбору – тестування загальних навичок. Це комп’ютерне тестування на вміння логічно мислити", – написали мені 22 вересня на e-mail, ще й передзвонили. Просили прийти у суботу о 14:30 на вулицю Нацгвардії, 14 в, у приміщення колишньої школи міліції. З собою мати лише паспорт. Зазначили, що перенести дату не можуть, а якщо прийду без документів, до тестів не пустять.
Нас було з півсотні, дівчат небагато. Паспортні дані перевірили на вході до академії та перед самим тестуванням. Дмитро Пріхніч, старший інспектор Київської патрульної поліції та куратор поліції у Франківську, коротко інструктує. У кожного – 60 питань, 90 хвилин. Запитання з математики, географії, навіть астрономії. Розділили нас на дві групи, тести проходили у двох аудиторіях. Кожному вручили папірець з логіном та паролем для входу в систему. Ставиш підпис у списку, заходиш в аудиторію. Комп’ютери не зовсім старі, у залі прохолодно, світло. Деякі столи порожні, певно, не всі запрошені прийшли.
"Вимкніть, будь ласка, мобільні, користуватись калькулятором заборонено", – сказала дівчина-модератор. У кожного – лише папір, ручка та власна голова. Просять не списувати, якщо є запитання – кликати модератора. Тести – це п’ять блоків: аналогії, логіка, математика, слова, речення. До кожного блоку із 12 питань є інструкція.
Перші питання видалися простими. Просили вказати пропущені слова так, щоб речення зберегло свій сенс. У парах по три слова замість знака питання вставити потрібне пропущене. Наприклад, три країни Сходу, ще три – Європи. Або ж пари рослин, тварин, молочних виробів, одягу тощо. Ще треба було пов’язати схожі за логікою слова. Наприклад, пліт із поромом (підкажу, бо з їх допомогою можна переправити по воді пасажирів), неправильні варіанти тут – міст і ворота…
Ще треба було знати, що кіт – домашня тварина, пригадати птахів, ссавців. Не так все й складно, це знає і школяр. Трохи напружилась на питаннях другого блоку. Засновки, висновки, умовивід – довелося пригадати лекції логіки в університеті. Наприклад: усі судді справедливі, а тому деякі працівники Конституційного суду справедливі. Отакої!
Вже у математичному блоці, нарешті, взялася писати на аркуші, який стояв перед монітором. Довелось вираховувати середнє арифметичне, множити й ділити, пригадувати теорію ймовірності, формули з фізики, малювати геометричні фігури, рахувати периметр, площу, відстані між точками.
Були й трохи заплутані питання. Наприклад, про сімейну пару, яка щороку відпочиває у горах, або на морі, на дачі, або у селі. Додатково пояснюють, якщо Ірина та Сергій відпочивали минулого року там-то, то не їдуть туди-то. І питають, куди пара поїде цьогоріч. Головне тут – врахувати всі умови, а їх кілька.
Ще одне – про дітей. Треба було вирахувати, кому який подарунок принесли на Новий рік, а дітей аж шестеро. Довелось записувати й малювати стрілочки, аби не помилитись. Було питання про рейтинги компаній "Кока-Кола" та "Пепсі". Визначити за кількістю респондентів, якого місяця у кращої компанії був кращий результат продажів. Тут треба бути уважним і розумітись у відсотках.
Спробуйте відповісти на таке: раніше холодильник коштував 2500 грн, я його купила за 2300 грн. за акційною ціною. То скільки відсотків знижка?
Чоловік поруч склав тести швидше за мене, подивилась на його монітор — 40 балів. Виправити відповіді не можеш. У мене 42. Забираю свій А4, списаний вздовж і впоперек, але не віддають. Куратор пояснив, що папірці їм теж потрібні. Шкода… Сфотографувати теж не дозволили.
Уже у коридорі куратор спитав, як усе пройшло.
"42, не знаю, чи це добре". "Це хороший результат, готуйтеся до тренувань", – говорить, посміхаючись. Певно, всім так каже.
Отже, це була своєрідна версія тесту IQ. Таки щось знати майбутній коп мусить. Великий мінус – труднощі перекладу. Не знаю, з якої мови перекладали, але кілька помилок, навіть зовсім дурних, було, особливо у відмінках. А ще раджу уважно читати питання, бо можна не догледіти якесь "не".
Того ж вечора на мою пошту впав лист: "Ми високо цінуємо Ваше бажання працювати у новій Патрульній службі! Запрошуємо Вас пройти військово-лікарську комісію: 3 жовтня о 8:30 за адресою: вул. Сахарова, 11".
При собі мати паспорт та витяг із меддокументації за місцем проживання за останні п’ять років, завірений печаткою медичної установи (або ж заповнений медустановою за місцем реєстрації/проживання запит, який прикріпили до листа). На жаль, якщо лікувалась за останні роки, то лише у приватній – певно, це проблема. Цікаво, що робити тим, хто взагалі не хворів?
Проходження ВЛК передбачає такі обстеження: аналізи крові та сечі, електрокардіограма, рентген (у випадку відсутності готових результатів рентген обстеження за останній рік), огляд лікарями-спеціалістами.
Для прискорення процесу проходження ВЛК, рекомендують при собі мати наступне:
• Результати флюорографії, зробленої за останній рік
• Електрокардіограма з висновками, зроблена протягом останнього місяця
• Результати Загального аналізу сечі, зробленого протягом останнього місяця
• Результати Загального аналізу крові (з лейкоцитарною формулою), зробленого протягом останнього місяця
• Результати Аналізу крові на цукор, зробленого протягом останнього місяця
• Результати Аналізу крові на RW (реакція Васермана), зробленого протягом останнього місяця
• Результати Мазка на цитологію (для жінок), зробленого протягом останнього місяця.
Далі буде.