fbpx

Пенсіонери Калущини цьогоріч пільг на перевезення не матимуть

Суспільство 16:21, 30.01, 2016

З районного і сільських бюджетів забезпечити безкоштовні перевезення пільговиків на минулорічному рівні нереально.

З нового року у Калуському районі правом безкоштовного проїзду у громадському транспорті загального користування користуються лише ті категорії громадян, які визначені відповідним законом, а саме: інваліди I та II груп, діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, учні із малозабезпечених сімей та особи, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів I групи, учасники бойових дій. Торік безкоштовно їздили ще шість категорій, яким таке право надавала постанова Кабміну, зокрема ветерани праці, діти війни і найчисельніша категорія пільговиків – пенсіонери за віком. Новий порядок перевезення пільговиків обурює мешканців сіл району, люди постійно звертаються до районної влади з вимогою повернути пільговий проїзд або принаймні "запустити" окремі пільгові рейси, так, як це відбувається у Калуші, передає радіо Шанс.

26 січня у Калуській РДА відбулася зустріч мешканців району, які скаржаться на відсутність пільгових перевезень, влади та перевізників. Втішних новин для пенсіонерів району немає. Так, як поінформувала присутніх на сесії районної ради у середу голова Калуської РДА Наталія Бабій, у Калуському районі, включаючи Верхнянську громаду, є близько 18,5 тис. пільговиків категорій, які безкоштовно їздили торік (тобто і за Законом, і за Постановою).

На цей рік у бюджеті не передбачено жодної компенсації за пільгові перевезення. Натомість органи місцевого самоврядування можуть самостійно визначати, хто користується правом пільгового проїзду, але вони зобов’язані з місцевих бюджетів компенсувати витрати на пільгові перевезення своїх мешканців. Щоб забезпечити пільгові перевезення на рівні минулого року, потрібно близько 7 млн гривень на рік. Якщо в сільських і районному бюджетах знайдуть необхідні кошти, то пенсіонери і далі зможуть їздити безкоштовно. Втім, такі перспективи є нереальними, позаяк ресурсів місцевих бюджетів навіть для нормального функціонування бюджетних установ не вистачає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: