Такої домовленості досягнуто у ході телефонної розмови, яку лідери країн провели 8 лютого, повідомляє прес-служба президента України.
"У ході телефонної конференції у "Нормандському форматі" сторони обговорили шляхи досягнення мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Співрозмовники досягли прогресу в обговоренні комплексу заходів по імплементації Мінських домовленостей", – йдеться у повідомленні.
Також сторони домовились провести експертні консультації у Берліні представників МЗС 9 лютого та зустріч Тристоронньої контактної групи 10 лютого за участю підписантів Мінських домовленостей.
"Сторони очікують, що їхні зусилля під час зустрічі в Мінську призведуть до негайного та безумовного двостороннього припинення вогню", – йдеться у повідомленні.
Як відомо, 6 лютого Меркель та Олланд в екстреному порядку прилетіли до Києва, де провели зустріч із Порошенком, пише УП.
Наступного дня лідер Німеччини і Франції літали до Москви і більше трьох годин розмовляли с Путіним.
Про результати зустрічей у Києві та Москві відомо небагато. Зокрема, повідомлялося, що домовленості про врегулювання конфлікту на сході України, досягнуті у вересні минулого року в Мінську, будуть доопрацьовані.
Меркель заявила, що остання відчайдушна спроба послабити кризу в Україні може не принести результатів, однак вона варта витрачених зусиль.
Олланд у свою чергу наголосив, що переговори з Путіним по Україні – це один з останніх шансів уникнути війни.
Раніше західні ЗМІ повідомляли, що план Меркель та Олланда щодо врегулювання конфлікту на Донбасі передбачає позаблоковість та федералізацію України.
Крім того, повідомлялося, що Путін запропонував Меркель та Олланду створити нове Придністров'я в Україні.
Водночас заступник голови адміністрації президента України Валерій Чалий заявив, що основою переговорів президента України Петра Порошенка з Меркель та Олландом були мінські угоди, а не документ Путіна.