вівторок, 21 травня

Прапор "Теплого Франківська" підняли в Антарктиді

Ініціатор перетворення Франківська на "Тепле місто" Юрій Филюк застовпив для франківчан південний льодовий материк. Прапор "Теплого Франківська" він встановив в Антарктиді.
Зображення 1 / 17 Використовуйте клавіші для перегляду

Учасники експедиції, що її організували Paganel Studio, зустріли новий рік і відсвяткували весілля в Антарктиді. На своїй сторінці у Фейсбук Юрій Филюк виставив фото і короткі враження від мандрівки.

Мандрівники зробили тазік олів’є, приготували плов, засмажили баранячу ногу і влаштували традиційні гуляння. З купанням, підняттям прапорів і співом гімну України.

"Навіть наші москаліки з превеликим задоволенням майже співали))))))", – пожартувала Катерина Долькіна, товаришка Юрія.

"Плюс 2 градуси. Опік до мозку", – залишив враження від купання у Південному льодовитому океані "теплий" франківець Юрій Филюк.

Під час мандрівки Антарктидою на трьох яхтах українці побували на британській станції Порт Локрой, пройшли повз Мельхіорови острови, відвідали українську Антарктичну станцію Вернадський.

"19 днів в морі, 441 година 9 хвилин 20 секунд, 1967 морских миль, середня швидкість руху 8, 6 узлів, протока Дрейка туди й назад, вітер 50 узлів, хвилі з гребенем, 25 людей, новий рік в Антарктиді, купання посеред криги, кити, морські котики, морські леви й пінгвіни, навігація посеред айсбергів, які шкреблися до борту, гори, касатки, полярні чайки, альбатроси, теплий прийом полярників, маса емоцій і щоденне долання самих себе – на вахтах, на кухні, на сходження, в качці, на стоянці, в холоді, без душу. Ми грали весілля на крижині і концерт на віолончелі в протоці Дрейка. Ми змішували коктейлі адреналіну й емоцій з тисячолітнім льодом в барах Фарадей і Мікалви. Ми знаємо, що таке полярний день і як це вставати на вахту в четвертій ранку. Ми знаємо таємницю зламаного зуба і де знаходиться най південніша сауна в світі. Ми стали однією командою, одним організмом", – відзвітували про подорож Paganel.

КОМЕНТУВАТИ