Програма МІУКу зі співфінансування утеплення будинків виявилася надто дорогою для мешканців
четвер, 16 серпня

Програма МІУКу зі співфінансування утеплення будинків виявилася надто дорогою для мешканців

Цього року комунальники спробують полегшити фінансове навантаження на мешканців і візьмуть більше витрат на себе.

На засіданні бюджетної комісії міської ради розглянули питання співфінансування КП МІУК ремонтних робіт у житлових будинках в Івано-Франківську.

Керівник МІУК Мирон Джус розповів, що принципових змін у порівнянні з минулим роком цьогоріч не планується. Однак змінять співвідношення фінансування утеплення будинків на 80% до 20%, де 20% повинні заплатити мешканці будинків, а 80% – це бюджетні кошти. Минулого року комунальники брали на себе 70% витрат, а мешканці платили 30%.

"Минулого року за цією програмою майже нічого не зробили, оскільки для мешканців це все одно було задорого", – зазначив Джус.

Також цьогоріч вводиться програма з ремонту сходових кліток – фінансування 50% на 50% за умов, що в цих будинках вже відремонтований дах, замінені вікна та вхідні двері. Лише у такому випадку МІУК погодиться оплатити половину вартості ремонту сходових кліток. 

Зараз в департаменті комунального господарства напрацьовують положення, яке допоможе організувати роботу інтернет-провайдерів, які часто наносять шкоду у під’їздах. 

"Якщо мешканці самі не приймуть рішення про ремонти, то депутатське рішення нічого не змінить", – додав Мирон Джус.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

КОМЕНТУВАТИ