Проект рішення "Про затвердження регіональної цільової програми "Просвіта: ХХІ століття" на 2017-2021 роки" депутатам представив Володимир Федорак.
Депутати поцікавилися, яка заробітна плата у голови ВУТ "Просвіта". Володимир Федорок повідомив, що Степан Волковецький уже шість років, як відмовився від заробітної плати.
Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич попросив підготувати на наступну сесію звіт про реалізацію попередньої програми "Просвіти".
"Якщо брати до уваги національно-патріотичне виховання, то чому ми, як обласна рада, не фінансуємо "Пласт", де дійсно виховуються діти?! Натомість ми фінансуємо структуру (ВУТ Просвіта – ред.) лише через те, що ми фінансуємо її давно. Я вважаю такий підхід неправильним", – виступила депутат Ольга Галабала.
Вона запропонувала ввести конкурсний підхід у розподілі коштів на заходи з національно-патріотичного виховання.
Галабалі заперечив депутат Остап Дзеса. Він заявив, що питання неприйняття програми і непідтримання цієї громадської організації взагалі не можна ставити як таке.
"Якщо б ви послухали звіт "Просвіти", то таких думок, як сьогодні звучать, не було б. "Просвіта" дуже активно долучилася до підтримки переселенців, до допомоги фронту", – підтримала колегу депутат Оксана Тебешевська.
Щроб зняти запитання, вона також запропонувала заслухати короткий звіт Степана Волковецького.
Депутат Василь Попович долучився до обговорення фінансування програми і зазначив, що вона потрібна, але слід створити таку ж програму підтримки "Пласту".
Обговорення на сесії жодним чином не вплинуло на рішення. Депутати підтримали проект рішення.
Керівниками програми визначені перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк та голова обласного об’єднання ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка Степан Волковецький.
Орієнтовні обсяги фінансування програми на 4 наступні роки складають 9,795 млн гривень.
Так, 6,560 млн гривень планують виділити з обласного бюджету, 2,550 млн грн – кошти місцевих бюджетів і 685 тисяч грн. – інші джерела фінансування.
Зокрема, у 2017 році фінансування програми з обласного бюджету планується у розмірі 1,745 млн гривень.
Від реалізації програми очікують:
– забезпечення спадковості поколінь, консолідації суспільства на основі народної просвітянської традиції;
– розширення ролі громадськості у суспільному житті, становлення просвітянської організації як повноцінного інституту громадянського суспільства;
– активізація громад, створення умов для їх самоорганізації як важливого чинника громадянського суспільства;
– покращення умов для задоволення духовних та матеріальних потреб жителів області;
– забезпечення просвітницької та виховної ролі національних духовних надбань у суспільстві;
– поліпшення співпраці між владними структурами області, церквами та громадськістю краю.