fbpx

Прикарпатський нардеп назвав головні здобутки Мінських угод

Політика 18:46, 12.02, 2016

Припинення вогню та зупинення лінії зіткнення там, де вона є, можна вважати головними досягненнями минулорічних Мінських угод.

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко в ефірі телеканалу NewsOne, присвяченому річниці підписання домовленостей "Мінськ-2".

"Припинення вогню – це однозначно крок вперед. Те, що ми не втрачаємо людей, не гинуть наші хлопці,  це дуже важливо",  заявив Дерев'янко.

"З другого боку  конфлікт залишився в замороженому стані. Очевидно, що країні-агресору було важливо, щоб це була така сама сіра зона, як Придністров'я, Абхазія та інші зони, де за таким ж сценарієм розвивались події: спочатку анексія чи окупація, а потім заморожувались конфлікти",  додав депутат.

"З точки зору цінності людського життя  це позитивно, але конфлікт не вирішився, він буде постійно перманентно важелем у внутрішній та зовнішній політиці",  зауважив Дерев'янко.

Депутат вважає правильним рішення України піти шляхом переговорів. "Ми не можемо сьогодні збройним шляхом, силою подолати одну з найсильніших армій світу. І ми чудово розуміємо, що це не просто бойовики, це  російські війська, які окупували частину Донецької і Луганської областей",  переконаний він.

"Якби ми могли це зробити, звичайно, це треба було робити. Якщо ми це зробити не можемо, то це означає, що ми маємо усією світовою спільнотою тиснути на Росію, у тому числі через санкції, для того, щоб її ослабити, щоб мати можливість в інший спосіб вирішити проблему. Але за цей період часу абсолютно неадекватно було б мати сотні тисяч загиблих в безглуздому двобої, коли в десятки разів Росія переважає Україну військовою силою",  впевнений Дерев'янко.

На його думку, найголовніше, чого вдалось досягти Україні,  це зупинення лінії зіткнення в тому місці, де вона зараз є.

Нагадаємо, 12 лютого минає рівно рік відтоді, як Президенти України і Росії Петро Порошенко і Володимир Путін разом із президентом Франції Франсуа Олландом та канцлером Німеччини Анґелою Меркель у так званому "нормандському форматі" узгодили у столиці Білорусі комплекс заходів для врегулювання конфлікту та припинення вогню на сході України. Ці домовленості, які назвали "Мінськ-2", передбачали, зокрема, припинення вогню на лінії зіткнення на Донбасі, відведення великокаліберної зброї, обмін полоненими тощо. Однак більшість із 13 пунктів документа досі не виконані. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: