середа, 16 січня

Прикарпатець в топі: "БараБука" обрала найкращі дитячі та підліткові книжки 2017 року

Вже четвертий рік поспіль проект підтримки дитячого читання "BaraBooka. Простір української дитячої книги" обирає найкращі українські дитячі та підліткові книжки, відзначає авторів та художників року, а також дебютантів: тих, хто талановито стартував як автор чи ілюстратор книжок для дітей. Письменник родом з Прикарпаття Іван Андрусяк став "Дитячим поетом року" в Топ БараБуки 2017.

Цей ТОП присвячено виключно книжкам для дітей та юнацтва і виключно українським. Складають його експерти саме з дитячої літератури. Має "БараБука" і окреме дитяче журі, яке читає та пише відгуки на книжки (цього року дитяче журі складалося з 13 малих читак). Тобто, це ТОП, якому можна довіряти, бо навряд чи у довгі та короткі списки "БараБуки" потрапить якась халтура. Тут все фахово, відповідально і цікаво. А ще – відкрито і зрозуміло, пише День. 

Отже, читайте:

ПЕРЕМОЖЦІ 2017-ГО РОКУ

Дебют року в прозі: Анастасія Левкова. Старшокласниця. Першокурсниця (ВСЛ).

Дебют року в ілюстрації: Наталя Кащак. Вовк під вікном (Маміно).

Дитячий поет року: Іван Андрусяк. Лякація / Ілюструвала Лілія Курцеба (Фонтан казок).

Дитячий прозаїк року: Леся Воронина. Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава / Ілюстрував Володимир Штанко (Знання).

Ілюстраторка року: Надія Кушнір (Як Гусь свою любов шукав, Де Ойра? (Віват), Хлопчик і відьма (Ранок)).

Пізнавальна книжка року: Настя Мельниченко. #ЯНеБоюсьСказати (Фоліо).

Перша книжка малюка: Оксана Лущевська, Світлана Балух. Пташина колискова (Читаріум).

Підліткова книжка року: Надя Біла. Крута компанія (ВЦ "Академія").

Шпаргалка для вчителя: Пиши сильно (Пабулум).

Соціальна книжка року: Надійка Гербіш. Мене звати Мар’ям / Ілюструвала Марія Фоя (Віват).

Окрім цього, БараБука вручила спецвідзнаку "Партнерство року" видавництву "Ранок", яке спільно з експертками проекту видали "Читальню" – серію книжок для першого самостійного читання. Також у межах Топу БараБуки вручили ще дві спецвідзнаки:

Український інститут книги відзначив новаторство і дотепність Дмитра Кузьменка (Кузька Кузякіна) у популяризації науки, зокрема у "Білій трішки чорній-пречорній книжці" (Віват).

Нагадаємо, минулого року до довгого списку БараБуки потрапили 33 книжки, серед них – три від прикарпатських письменників: Івана Андрусяка, Софії Андрухович та Мар'яни Прохасько.

КОМЕНТУВАТИ