Шашкевича, 6 – центр Івано-Франківська, колись тут було відоме кафе "Молочне", та вже більше десяти років воно закрите, втім, як виявилося, не для усіх. Решітка в одному з вікон на першому поверсі виламана – нині це двері до справжнього притону, пише Репортер.
Минулого вівторка, 30 червня, коли працівники офісів, які є на третьому поверсі – а це спортивне товариство "Колос" і Держінспекція з ядерної та радіаційної безпеки – прийшли на роботу, то побачили цілком поствакханальну картину. Їх не просто обікрали, злодії тут ще й добряче розважилися і у прямому сенсі напаскудили.
"Двері підважили кайлом, воно тут так і лишилося, й робили, що хотіли, – розказує заступник начальника інспекції Олександр Вісков. – Лишили купу пляшок, певно, гуляли довго".
В одному з кабінетів "наклали купу" і розмазали все по стінах і підлозі. У другому, де "Колос", "бавилися" чорнилами й печатками – поштампували ними стіни.
"Усі стільці, столи, трудові книжки, архіви – все було залите чорнилом. От зібрали мішок документів, які вже неможливо відновити, медалі зі стін познімали, кубки розбили, забрали комп’ютер і принтер, розбили магнітофон", – навперебій розказують бухгалтер та інструктор "Колоса" Людмила Мішина та Світлана Іщенко.
Навіть одяг жінок, який тут був, потоптали ногами, а крем для рук розмастили по столі. Лишили знову ж таки купу пляшок і запах сечі.
Розтрощили ще один кабінет, пробували наступний, але чи то сили не стало, чи натхнення.
Працівники офісів кажуть: залізли з нижніх поверхів. Схожа історія була після Великодня, правда, тоді нічого не вкрали. Річ у тому, що всередині приміщення є спільні сходи. Двері були забиті, але проти кайла не встояли.
А внизу, кажуть, притон. Ідемо дивитися. Як уже писали, решітки у вікні першого поверху зламані, залізти – раз плюнути. Перший поверх голий і сірий, його почистили "під сирець" – в ніс б’є різкий запах громадського туалету, всюди валяються пляшки з-під пива та горілки. Хоча тут ще більш-менш. Епіцентр гулянок на другому поверсі. Інтер’єр тут ніхто не чіпав – нормальний паркет, різьблена дерев’яна стеля, панно, навіть килимки під вікнами. І все це засипано недопалками, пляшками, якимсь одягом. По кутах подекуди купки фекалій. А от у цехах – справжні туалети, підлоги просто всіяні екскрементами, аж очі виїдає.
В одному з цехів хтось дбайливо розстелив старі ковдри, в іншому — застелив вікно шматою, приніс стіл і столик, щось на ньому місили з білого порошку. Біля ліфту, яким подавали продукти, підлога встелена пляшками. Якщо спуститись у підвал, стає зрозуміло, – так нові господарі тут прибирають. Усю порожню тару скидають у шахту ліфта, тож внизу – гори сміття. І видно, що прихисток тут знайшли не безхатьки, бо у них на дорогі енергетики, пиво, горілку просто не вистачило б грошей.
Орендарі приміщень на третьому поверсі від таких сусідів, звісно, не у захваті, але кажуть, що навіть пожалітися нема кому – приміщення вже років з десять у судах, балансоутримувача нема, а міліція чомусь того притону не помічає.
Історія з кафе "Молочне", справді, має довгу судову бороду і навіть кримінальну справу. Хто є його власником, понад 10 років сперечаються у судах підприємець Костянтин Бородайко і ТОВ "Гостинець", директором якої є Юлія Гринда.
Бородайко стверджує, що власником є він.
"Я виграв усі суди, і в кримінальній справі мене виправдали по всіх інстанціях, – каже підприємець. – А право власності я відновив ще півроку тому".
Чому ж не наведе там лад?
"Право власності, дійсно, зареєстровано на мені, а що стосується приміщення, то мої опоненти зобов’язані, згідно з рішенням суду, через виконавчу службу передати це приміщення мені, – пояснює Костянтин Бородайко. – Я не можу зайти туди силоміць, оскільки є процедура виконання рішення суду. Зараз я звернувся у виконавчу службу щодо передачі мені об’єкта, а вони – до суду за роз’ясненням, в який спосіб це зробити. Коли передадуть, тоді я буду нести відповідальність за все, що там відбувається".
До слова, Бородайко навіть ділиться подальшими планами – зробити там кампермонт і запросити "McDonald’s".
"Якщо Бородайко має документ на право власності, то хай і відповідає за приміщення", – зі свого боку, каже Юлія Гринда.
Але, за її словами, справа ще не завершена, буквально два тижні тому вони звернулись у Верховний Суд.
Скидається на те, що ця справа найближчим часом таки не зійде з наїждженої колії. І виселяти любителів алкоголю звідти поки нікому. Хоча після тієї крадіжки у прес-службі обласного УМВС нам повідомили, що дільничні й патрульні візьмуть об’єкт під особливий контроль. А щодо самого інциденту, то відомості про нього внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрите кримінальне провадження за ч. 3. ст. 185 КК (крадіжка з проникненням) – "зараз іде перевірка певних осіб на причетність до вчиненого і проводяться заходи, які спрямовані на встановлення всіх обставин цієї події".