Автор Тарас Прохасько не міг бут присутнім на презентації, тож книжку презентували Ліля Табенська, авторка ілюстрацій, та Марко Стех, українсько-канадський літературознавець та письменник, пише "Репортер".
"Це вже класика української літератури, класика Станіславського феномену, – говорить Марко Стех. – "НепрОсті" Тараса Прохаська, "Воццек" Юрія Іздрика та "Перверзія" Юрія Андруховича – три найбільш знакові для мене книжки того періоду. Текст "НепрОстих" має усі ті ознаки, що роблять літературу класичною: створений автором самобутній незалежний світ, який існує як окрема реальність. Я переконаний, що для Тараса він може бути навіть більш реальним за нашу дійсність. Цю книжку варто читати заради тексту, ідей".
Прочитавши текст, Ліля Табенська вирішила намалювати текст Прохаська. Оновлена книжка вийшла у львівському видавництві Terra Incognita.
"Я вперше прочитала "НепрОсті" у 2002 році і захотіла стати причиною нової оповіді роману, – говорить Табенська. – Малюнки стали новою оповіддю, і в цьому є цікавість, рух, розвиток. Сподіваюся, мені вдалося розширити межі Ялівця далі. "НепрОсті" – це роман-архів, роман-гербарій, роман-фотоальбом. Він не статичний, і ти можеш ставити нові акценти і стати таким чином співавтором".
Ілюстраторка каже, що Тарас Прохасько не втручався у процес ілюстрування, бо хотів, щоб "роман жив далі". За її словами, автор залишився задоволеним.
Ілюстрації у романі, який тепер став арт-буком, виконані у техніці колажу.
"Юлині ілюстрації стали органічним продовженням тексту. Їх треба читати. Це так, ніби вона дописала ще сто сторінок до мого роману", – прокоментував Тарас Прохасько.
КУРС писав, що для презентації нових "НепрОстих" видавництво планує запросити Тараса Прохаська в турне Україною.
Довідково: Найзнаковіші книги, проілюстровані Юлією Табенською, – арт-бук "Скриня. Речі Сили", що вийшов у “Видавництві Старого Лева", здобув відзнаку "Найкраща книга Форуму 2016" і персональну відзнаку мера Львова, дитячий арт-бук "Наречена" видавництва "Terra Incognita", що став Книгою Форуму 2017 і Книгою року, різдвяна казка зі Львова "У країні сирних коників" у співпраці з відомими художниками Олегом Денисенком та Остапом Лозинським.