fbpx

Російський Слідком взяв у заручники 5 українських військових і "марить" про фосфорні бомби

Суспільство 16:19, 08.08, 2014

Слідчий комітет Росії подав клопотання про арешт п’ятьох українських військових з 72-ї бригади.

Про це заявив керівник відповідного управління Слічого комітету РФ, передає УП.

"Сьогодні слідство подає клопотання перед судом про обрання щодо п'ятьох підозрюваних запобіжного заходу у вигляді арешту", – сказано в повідомленні. 

"У рамках розслідування кримінальної справи про застосування заборонених засобів і методів ведення війни (ч. 1 ст. 356 КК РФ) Слідком Російської Федерації допитав як свідків понад 400 українських військовослужбовців і прикордонників, які перетнули кордон Російської Федерації 3 серпня 2014 року.

Слідчими також проведений комплекс слідчо-оперативних заходів, направлених на встановлення причетності цих військовослужбовців до злочинів проти мирних громадян на території Луганської й Донецької областей", – сказано в повідомленні.

"На підставі отриманих даних як підозрювані затримані командир першого батальйону 72-ї механізованої бригади Збройних сил України Іван Войтенко, а також його підлеглі: заступник командира Віталій Дубиняк, командир танкового батальйону Олександр Поляков, начальник штабу Олександр Охріменко й командир першої роти Дмитро Устилко", – сказано в повідомленні. 

У Слідкомі заявляють, що "у своїх свідченнях затримані визнають сам факт участі у воєнних діях і застосуванні різних видів зброї. При цьому вони заперечують, що застосовували цю зброю проти мирних громадян".

При цьому Маркін заявляє, що "слідство має у своєму розпорядженні докази, що саме 72-а бригада за наказом командира Войтенка з 19 липня  по 3 серпня при обстрілі міст Червонопартизанськ і Краснодон Луганської області використовувала важке наступальне озброєння невибіркової дії, у результаті чого були поранені й загинули не менш 10 мирних громадян і зруйновані не менш 20 житлових будинків і об'єктів соціальної інфраструктури".

При цьому в повідомленні не сказано, на території Росії чи України це відбувалося.

"Ці дані підтверджуються й показаннями свідків інших українських військових, що служили в цій бригаді й перейшли на територію Російської Федерації", – сказано в повідомленні. 

"Враховуючи, що зброя, яку мала 72-а бригада, аналогічна тим видам, які можуть використовуватися в тому числі й для обстрілу боєприпасами, начиненими запальною сумішшю Н-17 (так званими "фосфорними" снарядами), слідчі перевіряють причетність затриманих до застосування цих заборонених міжнародними правовими актами боєприпасів. Також перевіряється їхня причетність до обстрілів російської території", – сказано в повідомленні.

"Навряд чи затримані українські військові, у націоналістичному угарі направляючись на каральну операцію, могли собі уявити, що за всі скоєні ними злочини рано чи пізно доведеться відповісти. І тепер замість бравурних маршів на їхню честь на Майдані, які вони собі, напевно, уявляли, замість обіцяних нагород їх чекає банальний суд, вирок і, зрештою, справедливе покарання. І не виключено, що в перспективі вони можуть зустрітися зі своїми земляками – членами УНА-УНСО, що відбувають тривалі строки покарання на території Росії за злочини, зроблені щодо наших громадян", – закінчив своє повідомлення Маркін.

У повідомленні немає жодного слова чи доказу про те, що постраждалі від дій нібито українських військових були росіянами.

Як відомо, бійців 72-ї бригади протягом місяця обстрілюють важкою артилерією та "Градами" з боку Росії та з боку бойовиків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: