"Відповідно до закону, громадян, які не вчинили ніяких дій на виконання злочинного завдання іноземної організації та заявили про свій зв’язок з ними, звільнено від відповідальності. Ті, хто не зголосився добровільно та був викритий Службою безпеки України, притягуються до кримінальної відповідальності", – повідомляє прес-служба управління СБУ в Івано-Франківській області.
Заробітчанина з Калуша у Москві затримали російські правоохоронці за порушення громадського порядку. У відділку російської поліції з чоловіком провели бесіду співробітники ФСБ РФ. Під тиском вони примусили його підписати згоду на співпрацю з іноземною спецслужбою.
Російські вербувальники дали чоловікові завдання підшукувати серед знайомих таких осіб, які могли б вчинити підпали, вибухи й замовні вбивства на території України.
Після повернення додому мешканець Калуша повідомив про подію в СБУ. Відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального Кодексу України, громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про отримане завдання. Відтак, чоловік обернув шкоду, яку намагалася через нього нанести Україні держава-агресор, на користь, розповівши в СБ України про форми та методи роботи ворожих спецслужб.
Іншого мешканця області, 38-річного іванофранківця, співробітники прикордонної служби ФСБ зняли з потяга на станції "Бєлгород" під приводом нібито невідповідності документів. Співробітники російської спецслужби утримували його у себе більше місяця. Побоюючись за власне життя, чоловік погодився на співпрацю. Серед іншого, він був змушений дати інтерв’ю про ситуацію в Україні, яке згодом було оприлюднено у перекрученому та спотвореному вигляді для дискредитації української влади, учасників АТО та волонтерського руху. Зрештою, чоловіка відпустили із завданням після повернення в Україну збирати для ФСБ інформацію.
Усвідомлюючи, що співробітники російської спецслужби змусили його піти проти власної совісті і проти держави та шукатимуть способу примусити виконувати дані зобов’язання, чоловік одразу відверто розповів СБУ про всі деталі свого перебування у ФСБ РФ. Згідно з законом, суд звільнив його від відповідальності.
Як писав КУРС, суд виправдав екс-радника голови Івано-Франківської ОДА Ярослава Ободянського, якого завербували співробітники ФСБ.
"УСБУ закликає мешканців Івано-Франківській області бути свідомими того, що представники російських спецслужб можуть штучно створювати компрометуючі ситуації і використовувати ці обставини для тиску, щоб примусити до протиправної діяльності на шкоду національним інтересам України, – йдеться в повідомленні прес-служби управління СБУ в області. – Якщо подібне трапилося з Вами або з іншими громадянами, не вагаючись звертайтеся в СБУ. У цьому випадку держава гарантує звільнення від кримінальної відповідальності".
В Івано-Франківській області телефонуйте за номерами (0342) 52-22-95, 59-03-03 або заходьте за адресою Сахарова, 15.