Про це заявили на нараді Івано-Франківського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, яка продовжила тему новацій у бюджетному законодавстві та адмініструванні нових податків. У нараді також взяли участь представники влади, обласної фіскальної служби та нардепи Тимошенко ("Батьківщина") і Дерев'янко (позафракційний, партія "ВОЛЯ").
Обласній нараді передувала всеукраїнська, яка відбудася в Києві за участю Голови Верховної Ради Гройсмана. Від кожної області на цю зустріч відрядили делегації. Івано-Франківщину представляли по двоє представників місцевого самоврядування з кожного району. Більш як 250 сільських, селищних та міських голів на всеукраїнському рівні одностайно критикували законодавчі новації при формуванні місцевих бюджетів, зокрема відсутність реального механізму адміністрування податку з нерухомості та акцизу. Через що, відзначали они, неможливо прийняти місцеві бюджети.
Пропозиції сільських і селищних, а також міських голів з приводу утримання сільських рад та формування їхнього бюджету знайшли відображення у трьох законопроектах, спільно розроблених минулого тижня партіями "Батьківщина" й "ВОЛЯ". Минулої п’ятниці, 30 січня, законопроекти 18-98, 18-99 та 19-00 були зареєстровані у Верховній Раді. Сьогодні, в понеділок, 2 лютого, будуть винесені на погоджувальну раду ВРУ з тим, щоби їх включили в порядок денний наступної сесії парламенту.
"Цього року маємо безпрецедентний приклад об’єднання сільських, селищних і міських голів, голів міст районного значення для вирішення проблем, з якими зіткнулося місцеве самоврядування в результаті "сліпого" голосування за пакет законів у Верховній Раді по бюджету", – відзначив народний депутат Юрій Дерев’янко.
За його словами, законопроекти, які мають спільну назву – "щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад", вносять зміни до Бюджетного кодексу (19-00), зміни до Податкового кодексу (18-99) та зміни до інших законодавчих актів (18-89).
"Зокрема, передбачається, що на цей перехідний 2015 рік бюджети міст районного значення будуть мати прямі стосунки з державним бюджетом. По Україні це 1179 міст", – відзначив нардеп. Також пропонується ПДФО повернути в сільські і селищні ради на рівні 25%.
(Ці та інші пропозиції, які увійшли до зазначених законопроектів, див. на фото до тексту)
Як підсумував нараду голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук, майно місцевого самоврядування не може зменшуватися. Відповідний лист з цього приводу обласна рада подасть цими днями в ОДА та РДА області.
"Всі районні ради повинні однаково підійти до фінансування сільських рад", – звернувся голова обласної ради до колег з районів.
"Якщо РДА та обласна влада вся не дослухається до нинішніх правильних думок, то сільські голови точно підуть з 9 лютого у відпустки за власний рахунок. Мені здається, що ця диверсія проти місцевого самоврядування, яка в нас розпочалася, вона має на цьому закінчитися. І статися це має до 9 лютого", – сказав Скрипничук.
Присутні на нараді сільські та селищні голови одноголосно підтримали пропозиції, викладені в законопроектах, та самі законопроекти в цілому. Таке рішення занесли в протокол наради, який передадуть голові ОДА Гончаруку і голові Верховної Ради Гройсману.