Листопадовий чин, або Листопадовий зрив — військовий переворот, організований в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців в Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (перейменованої згодом на Західноукраїнську народну республіку) на території, на яку вона претендувала. В результаті утворилася держава площею 70 тис. км², що викликало невдоволення Польщі, яка розв’язала українсько-польську війну 1918-19 років для захоплення Галичини, інформує ОДТРК "Карпати".
Доктор політичних наук Іван Монолатій зазначає, що однією з особистостей, які відіграли неабияку роль в українській перемозі, став Дмитро Вітовський:
"В утворенні української державності на галицьких теренах непересічна роль належала сотнику Українських Січових Стрільців Дмитру Вітовському, нашому краянину, який власним прикладом і власним запалом показав, що постать в історії має не лише нейтральне значення і з нею можна не рахуватися, але окремі особистості – вольові, зрілі політично та інтелектуально – можуть здійснити перетворення. Такою фігурою, яка не боялася йти "проти течії" традиційного галицького політикуму, який вважав, що Австро-Угорська імперія "подасть на тарілці" державність і незалежність для Східної Галичини, був Дмитро Вітовський", – розповідає Іван Монолатій.