На судове засідання прийшли журналісти, громадські активісти.
"Хочу всім подякувати, що приходите, не боїтеся тиску… – звернувся до присутніх Руслан Коцаба. – Хочу ще раз наголосити на неповносправності нашої прокуратури, яка кожного свідка питає, чи є на Донбасі російські війська, чи нема. Та таким дебілам уже й Путін сказав, що там є війська".
Нагадаємо, у своїх блогах Руслан Коцаба раніше заперечував присутність російських військових на Донбасі, називаючи конфлікт громадянською війною.
Сьогодні суд допитав одного свідка – учасника АТО з Києва.
"Вважаю, що відео Коцаби могло вплинути на моральний стан бійців і загалом на обороноздатність країни. Його звернення є не патріотичним, а навпаки. Серед колег звернення Коцаби було на слуху, вони негативно до нього поставилися", – зазначив свідок. Однак, він визнав, що конкретні факти відмови призовників від мобілізації саме через відео Коцаби йому не відомі.
Адвокат Коцаби Тетяна Монтян звернулася до суду з претензіями про затягування справи. Вона пообіцяла поскаржитися на суд на слуханнях в комітеті ВРУ з приводу процесу над Коцабою. Монтян також вважає, що суддя дозволяє свідкам її ображати. "Коли вони мене ображають, ви лише посміхаєтеся", – нарікала Монтян.
Також, Руслан Коцаба, заявив, що не змінив своєї думки і досі проти війни на Донбасі. Віришити її за словами блогера можна лише дипломатичним способом. Коцаба звернувся і до депутатів Європарламенту з проханням допомогти у його звільненні.
Сьогодні також продовжили запобіжний захід для Коцаби – утримання під вартою – до 22 лютого.
Нагадаємо, блогера Коцабу, автора антимобілізаційного відеоролика, який був поширений у соціальних мережах, звинувачують у державній зраді. Під час агресії російських військ на Донбасі Коцаба спіпрацював з російськими телеканалами, беручи участь в пропагандитських програмах.