Зазначимо, перший етап конкурсу відбувся в листопаді минулого року. Завдяки перемозі на ньому Тетяна Лукаш здобула право представляти медичний коледж на обласному етапі. Він у свою чергу відбувся 7 грудня. Тетяна перемогла і там. У лютому відбувся фінальний, третій, етап. Далі були два місяці очікування, і ось днями оргкомітет конкурсу оприлюднив його результати – Тетяна Лукаш стала переможцем, передає прес-служба ІФНМУ.
Як каже Тетяна Лукаш, третій етап конкурсу виявився найважчим.
"Були різні завдання: і визначення наголосів, і правильне написання слів, і розбір речення, а ще творче завдання, – розповідає студентка. – Темою твору були звичаї і традиції – чи це наш скарб, а чи, навпаки, пережиток минулого. Я висловилась, що наші традиції однозначно не є пережитком минулого, їх не потрібно соромитися, а, навпаки, потрібно вивчати і берегти".
Студентку до важливих випробувань готувала викладач кафедри мовознавства Роксолана Сеньків. Вона розповідає, що підготовка до третього етапу була особливо ретельною.
"Скільки мали часу до фінального етапу, стільки й готувалися, – говорить викладач. – Опрацьовували дуже багато літератури, вивчали фразеологізми, пароніми, труднощі української мови, працювали після занять, дуже багато Тетяна працювала самостійно, часом і по телефону спілкувалися. Завдяки бажанню і важкій роботі Тетяни маємо такий результат".
У травні минулого року Тетяна Лукаш здобула третє місце на обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії. Дівчина розповідає, що ще під час навчання у школі рідного села Середній Майдан Надвірнянського району вона їздила на олімпіади і конкурси, де посідала призові місця.
"У дев’ятому класі я вирішила, що поступатиму до медичного коледжу, і зараз не шкодую про це, – каже студентка. – Мені дуже подобається медицина, я усвідомила, що зробила правильний вибір".
Тетяна навчається на спеціальності "Лікувальна справа", тобто опановує фах фельдшера. Після здачі ЗНО цього року вона планує поступати на перший курс до рідного медичного університету.