Сьогодні на страйк вийшли кілька десятків студентів музучилища імені Дениса Січинського у Франківську.
Студенти зазначають, що прийшло на страйк менше половини тих, хто хотів, бо їм погрожують не видати дипломи про закінчення навчального закладу.
Тих, хто наважився на протест і підписав заяву, а під нею стоять більш як 30 підписів, вранці вже викликали до директора – вимагали відмовитися від наміру, повідомили учасники страйку.
В училищі навчається близько 270 студентів.
Ті, хто вийшов на страйк, розповідають, що директор змушує їх у вільний час ходити на репетиції "його" духового оркестру і прогулювати через це деякі предмети. Скаржаться, що керівник училища застосовує ненормативну лексику, обзиває учнів дебілами, морально тисне. Змушує часто грати на різних концертах в області, отримує за це гроші, а студентам, які власне виступають, навіть не дає на харчування.
Вимоги студентів підтримали викладачі.
Один з викладачів, що приєднався до страйку студентів, розповів, що директор змушує викладачів писати заяву на роботу згідно з строковим терміном. Термін закінчується в кінці навчального року. Кожного року у вересні викладачі йдуть до директора на поклін і пишуть нові заяви, щоб їх взяли на роботу, каже він. Таким чином з їхнього робочого стажу щороку випадає 2-3 місяці.
Директор, який вийшов до протестувальників, визнав, що бувають додаткові репетиції, бо частина студентів у музичному колективі має добру підготовку, а частина перейшли на інші інструменти.
"З деякими студентами треба проводити додаткові репетиції, бо інакше вони навіть не зможуть виконати гімн. Вони мають самі займатись самопідготовкою, але не хочуть", – каже директор музучилища Петро Гундер.
Директор бачить страйк по-своєму: студенти пішли на пари, але окремі викладачі витягнули їх на страйк. Тому директор наголосив страйкарям, щоб вони йшли на пари згідно з навчальним планом.
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!