fbpx

Суд арештував Насірова із заставою у 100 млн гривень

Політика 10:16, 07.03, 2017

Суддя Солом'янського суду Києва Олександр Бобровник ухвалив рішення арештувати усунутого голову Державної фіскальної служби Романа Насірова на 60 днів із можливою заставою у розмірі 100 мільйонів гривень.

Представники обвинувачення вимагали заставу у розмірі 2 мільярди гривень, пише ВВС.

Пан Насіров перебуватиме під вартою до внесення застави, а у разі її сплати носитиме спеціальний браслет. Також у нього вилучать паспорти для виїзду за кордон.

Таке рішення суддя ухвалив о 3 годині ночі 7 березня. Судове засідання з перервами тривало з 12 години дня 6 березня.

Романа Насірова підозрюють у завданні державі збитків на суму 2 мільярди гривень. Сам він у понеділок ввечері заявив, що ДФС законно надавала податкові розстрочки підприємствам депутата Верховної Ради Олександра Онищенка і їх надання не завдало державі збитків.

Останні три години засідання виступали представники захисту, які вимагали не застосовувати до пана Насірова жодного запобіжного заходу.

Майже опівночі Солом'янський районний суд Києва відмовився перенести на ранок 7 березня обрання запобіжного заходу.

Адвокати підозрюваного наполягали, що необхідно оголосити перерву у розгляді, оскільки засідання тривало вже приблизно 13 годин поспіль, сторони процесу втомилися і потребують відпочинку.

Прокурори ж були проти перенесення. Суддя їх підтримав, зазначивши, що оголошення перерви порушить принцип змагальності процесу. Роман Насіров посилався на поганий стан здоров'я і під час затримання 2 березня перебував у лікарні. У перший день судового засідання 5 березня він лежав на ношах. Проте 6 березня почав ходити.

Активісти блокували виїзди з суду, адже в неділю ввечері спливли 72 години затримання і пан Насіров вважався вільним. Щоб він не втік, активісти блокували його у суді у ніч з неділі на понеділок. Сам він переконував, що не має намірів переховуватись від слідства.

Прикарпатський нардеп Юрій Дерев'янко, який разом з активістами та іншими народними депутатами протягом слухання справи перебував у суді, назвав ухвалу суду "перемогою всіх громадських активістів, які понад 30 годин чекали на рішення суду".

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: