fbpx

Тільки 3% пенсіонерів будуть обкладатися податком, – Яресько

Економіка 12:17, 11.01, 2015

За словами міністра, захід фокусується в основному на спеціальні пенсії колишніх парламентаріїв, міністрів, суддів та інших осіб.

Оподаткування пенсії буде здійснюватися тільки у разі її перевищення трьох мінімальних зарплат, що становить 3654. В Україні лише 3,3% пенсіонерів отримують пенсії більше зазначеної суми. Середня пенсія становить 1523 грн, передає Дзеркало тижня.

"Ще раз хочу звернути вашу увагу на питання оподаткування пенсій: ми знизили поріг для оподаткування пенсій з 10 тис. грн до трьох мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 3654 гривень). Оподатковуватися буде не вся пенсія, а лише сума перевищення більш 3654 грн. Наприклад, якщо пенсія становить 4 тис. грн, то 3654 грн не оподатковується, а решта суми 346 грн оподатковується ставкою 15%", – написала міністр фінансів Наталія Яресько на своїй сторінці в Facebook.

"Крім того, важливо відзначити, що середня оподатковувана заробітна плата в Україні становить 3534 грн, середня оподатковувана заробітна плата в секторі охорони здоров'я є 2455 грн, у сфері освіти  2710 грн",  додає міністр.

Вказується, що під нововвеления потрапляють в основному спеціальні пенсії колишніх парламентаріїв, міністрів, суддів та інших осіб.

"Приблизно 97% українських пенсіонерів не буде оподатковуватися відповідно до цієї нової норми регулювання. Завдання уряду  підтримати найбільш незахищені верстви населення",  зазначає Яресько.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: