fbpx

Три роки в селі: при вступі до медичних та педагогічних вишів запровадили "сільський коефіцієнт"

Суспільство 21:59, 21.06, 2018

В Івано-Франківську відбулась Регіональна нарада-семінар з питань організації і проведення вступної кампанії 2018.

Участь у заході взяли проректори, відповідальні секретарі приймальних комісій від всіх ЗВО п'яти областей Західної України: Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської, інформують Вікна.

Як зауважив керівник експертної групи з питань аналітики та фінансування директорату вищої освіти і освіти дорослих Олександр Смирнов, нарада-семінар проводиться з метою обговорення змін до Умов прийому на навчання до ЗВО України у 2018 році та важливих питань майбутньої вступної кампанії.

"Серед основних змін у цій вступній кампанії можу виділити те, що тепер абітурієнти можуть подавати не більше семи заяв на чотири спеціальності.

Також введений єдиний іспит з англійської мови, який буде проходити в липні. Так ми дізнаємось рівень підготовки бакалаврів.

Окрім того, цьогоріч буде єдиний фаховий вступний іспит на міжнародне право і право", – сказав Смирнов.

Що ж стосується держзамовлення на цей рік, то, за словами посадовця, воно ще не затверджене і опрацьовується міністерством фінансів.

Олександр Смирнов анонсував, що у 2018 році більший фокус, а відповідно і держзамовлення, буде направлено на технічні спеціальності.

Серед основних змін керівник експертної групи виділив також запровадження додаткових балів при вступі для випускників, які є переможцями олімпіад (в тому числі спортивних) чи завершують підготовчі курси. А також запровадження "сільського коефіцієнту" для медичних та педагогічних вишів. 

"Ці бали автоматично будуть додаватися для цих абітурієнтів під час вступу.

Що ж стосується сільського коефіцієнта, то такі студенти також будуть мати додаткові бали для вступу на спеціальність", – пояснив Смирнов.

Водночас, за словами представника Міносвіти, суттєвих змін в самій подачі документів не планується. Як і минулого року, подавати документи абітурієнти будуть через електронні кабінети.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: