fbpx

Церковна громада на Коломийщині заявила про вихід з Московського патріархату

Суспільство 10:59, 18.10, 2017

Московський патріархат на Прикарпатті поволі, але неухильно позбувається своїх вірян. Нещодавно прихожани двох церков МП на Городенківщині попросили прийняти їх до УПЦ КП – у селах Рогиня й Острівець.Свіжий випадок - на Коломийщині.

У Коломийському районі діють кілька храмів Московського патріархату – у Ценяві (на об’їзній коломийській трасі), у селі Чехова та в самій Коломиї.

Цими днями заявили про вихід з-під юрисдикції МП мешканці Старого Гвіздця, де дотепер функціонувала православна церква Московського патріархату, повідомляє "Дзеркало Коломиї".

Сільські активісти зібрали 400 підписів жителів, які захотіли перейти до Київського патріархату, проти чотирьох, які хочуть залишатися в патріархаті Московському.

15 жовтня відбулися збори парафіян, на яких йшлося про зміну юрисдикції – зміну ієрархічного підпорядкування з УПЦ МП на УПЦ КП. Складено відповідний протокол, який повезуть до Івано-Франківської ОДА.

Але проти рішення церковної громади виступив настоятель храму Микола Кушнір.

"Відвідують старогвіздецьку церкву десь осіб 70, не більше, переважно люди похилого віку, які не можуть ходити до православної церкви УПЦ КП у Гвіздці, – розповідає уповноважений церковної громади Микола Костюк. – Священика отця Миколу давно ми просили змінити підпорядкування з Московського на Київське. Однак жодні умовляння не допомагають. Мало того, "під шумок" отець Микола надумав був змінити церковний статут так, щоби сама церковна споруда перейшла від власності громади у власність єпархії УПЦ МП. А нам, вірянам, було сказано: "Хочете собі української церкви, то будуйте"… Однак громада одностайно висловила свою позицію: ми хочемо молитися в українській церкві не лише за зовнішньою формою, але й за суттю. Московський патріархат – путінська "п’ята колона". Російську агресію вони називають громадянською війною".

Прокоментував ситуацію з протистоянням у Старому Гвіздці єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан Гатала.

"За положеннями церковного права храм певної конфесії може перейти у власність єпархії тієї конфесії лише у випадку, коли там не залишилося жодного прихожанина. У Старому Гвіздці церковна громада нікуди не поділася, вона тільки вимагає зміни юрисдикції, на що має законне право. Храм як належав їй, громаді, так і повинен належати. Сам же процес переходу громад МП в Україні у лоно Київської церкви триває. Щодо російської православної церкви, як і будь-якої іншої, то вона, звісно, має право на богослужіння в Україні. Слід лише ліквідувати нісенітницю в визначенні – українська, але підпорядкована Москві. Нонсенс. Я впевнений, що незабаром все українське православ’я буде єдиним організмом з центром у колисці нашої віри – Києві".

Як писав КУРС, у неділю, 14 жовтня, на Городенківщині Московський патріархат втратив останнє село – громада проголосувала за перехід в УПЦ КП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: