fbpx

У Брошнів-Осаді планують створити музей терору

Культура 13:51, 06.03, 2018

Створення Музею терору 1947-1953 рр. обговорили під час науково-практичної конференції, яка відбулася у Брошнів-Осадському народному домі.

Депутати обласної ради, заступник голови районної ради, представники влади Брошнів-Осадської ОТГ, громадські діячі, науковці, історики, митці, свідки тих страшних подій, їхні родичі та інші небайдужі жителі об’єднаної територіальної громади зустрілися, щоб обговорити та виокремити основні завдання, повідомляють на сторінці у Фейсбуці Брошнів-Осадської ОТГ.

Як наголосив голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів, створити музей пам’яті про ті страшні часи сталінських репресій і переслідувань – його святий обов’язок перед родиною і перед Україною. У 1946-47 рр. разом з іншими українцями були виселені його бабуся, дідусь і тітка, а мама уже народилася на засланні. 

Начальник районного управління культури Володимир Борович висвітлив історичні факти про пересильний пункт у Брошневі-Осаді, де утримували близько 500 чоловік, та запросив до слова очевидців тих подій. 

Заступник директора навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Олег Вівчаренко пригадав, як ще зовсім маленьким, у чотири роки, потрапив у пересильний пункт.

"Ми дещо припізнилися, бо вже мало є тих людей, які можуть щось розповісти, дати свідчення, тому варто поспішати", – наголосив Олег Вівчаренко.

Про страшні поневіряння розповів і Богдан Маланій. Він пригадав, як уже з пересильного пункту людей відправляли у концентраційні табори. Ця так звана "мандрівка" у "товарняках" тривала півтора місяця. Українці не витримували і помирали від спраги, голоду та хвороб. Про місце пам’яті говорили депутат Брошнів-Осадської ОТГ Володимир Савчук, підприємець Роман Новицький, голова Брошнів-Осадського осередку братства ОУН-УПА Григорій Mостиський.

І завершуючи зустріч, Володимир Борович зачитав склад оргкомітету робочої групи зі створення музейного комплексу "Пересильний пункт смт. Брошнів-Осада 1947-1953 років", до складу якого увійшли народний депутат України Анатолій Дирів, голова ОДА Олег Гончарук, голова облради Олександр Сич та ін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: