четвер, 21 березня

У Брошнів-Осаді планують створити музей терору

Створення Музею терору 1947-1953 рр. обговорили під час науково-практичної конференції, яка відбулася у Брошнів-Осадському народному домі.
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду

Депутати обласної ради, заступник голови районної ради, представники влади Брошнів-Осадської ОТГ, громадські діячі, науковці, історики, митці, свідки тих страшних подій, їхні родичі та інші небайдужі жителі об’єднаної територіальної громади зустрілися, щоб обговорити та виокремити основні завдання, повідомляють на сторінці у Фейсбуці Брошнів-Осадської ОТГ.

Як наголосив голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів, створити музей пам’яті про ті страшні часи сталінських репресій і переслідувань – його святий обов’язок перед родиною і перед Україною. У 1946-47 рр. разом з іншими українцями були виселені його бабуся, дідусь і тітка, а мама уже народилася на засланні. 

Начальник районного управління культури Володимир Борович висвітлив історичні факти про пересильний пункт у Брошневі-Осаді, де утримували близько 500 чоловік, та запросив до слова очевидців тих подій. 

Заступник директора навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Олег Вівчаренко пригадав, як ще зовсім маленьким, у чотири роки, потрапив у пересильний пункт.

"Ми дещо припізнилися, бо вже мало є тих людей, які можуть щось розповісти, дати свідчення, тому варто поспішати", – наголосив Олег Вівчаренко.

Про страшні поневіряння розповів і Богдан Маланій. Він пригадав, як уже з пересильного пункту людей відправляли у концентраційні табори. Ця так звана "мандрівка" у "товарняках" тривала півтора місяця. Українці не витримували і помирали від спраги, голоду та хвороб. Про місце пам’яті говорили депутат Брошнів-Осадської ОТГ Володимир Савчук, підприємець Роман Новицький, голова Брошнів-Осадського осередку братства ОУН-УПА Григорій Mостиський.

І завершуючи зустріч, Володимир Борович зачитав склад оргкомітету робочої групи зі створення музейного комплексу "Пересильний пункт смт. Брошнів-Осада 1947-1953 років", до складу якого увійшли народний депутат України Анатолій Дирів, голова ОДА Олег Гончарук, голова облради Олександр Сич та ін.

КОМЕНТУВАТИ