fbpx

У Долині 65 років тому запрацювала перша нафтова свердловина

Суспільство 18:47, 30.08, 2015

Як згадує у своїй книзі "Скарби землі долинської" Михайло Борис, буріння глибокої розвідувальної свердловини № 1 було розпочате у вересні 1949 року.

Буріння проходило зі значними ускладненнями, які були обумовлені недосконалою технікою, відсутністю необхідних хімічних реагентів та практичного досвіду в бригади. Свердловина була пробурена до 1818 метрів. На цій глибині бурильне устаткування перестало працювати. Спроби його звільнити з обвалу закінчилось тим, що на поверхню вихлюпнувся величезний фонтан нафти. Таким чином, 30 серпня 1950 року було відкрито нове потужне нафтове родовище.

Ліквідація фонтану відбувалась у надзвичайно складних умовах, бо для цього не було ні спеціалістів, ні відповідних пристосувань. За спогадами очевидця тих подій майстра Л. Шеремети, свердловина викидувала майже 100 тонн нафти за добу – стільки, скільки видобував весь Ріпнянський нафтопромисел!

Майже два тижні йшла підготовка до глушіння фонтану. Потім робітники демонтували бурове обладнання, а потік нафти спрямували в земляні амбари. Дякуючи самовідданій праці нафтовиків, фонтан був приборканий.

Згодом почалось облаштування свердловини. Були побудовані нафтозбірники, нафтопроводи, насосна станція, наливна естакада, котельня, об'єкти електро- і водопостачання, під'їзні дороги. У стислі строки були зведені тимчасові дерев'яні приміщення, гуртожиток, у житловому будинку на Брочкові відкрита їдальня… В новій частині міста нафтовики почали зводити одноквартирні, так звані фінські, будинки. Одночасно проводилось облаштування перших свердловин, будівництво групового нафтозбору та інших промислових об'єктів.

Відкриття Долинського нафтового родовища сприяло нарощуванню геолого-пошукових і бурових робіт. Їх виконували Долинська контора буріння і Болехівська нафторозвідка, в складі яких було 12 бурових бригад. Вже у 1955 році менілітовий поклад Долинського родовища експлуатувався 18 фонтанними свердловинами, річний видобуток нафти складав 145 тис. тонн.

…Сьогодні нафтовидобувана галузь на Долинщині переживає не найкращі часи, констатували під час круглого столу "Нафтогазова Долинщина: проблеми та перспективи", який ініціювала Долинська міська рада в рамках IV Міжнародної науково-технічної конференції "Нафтогазова енергетика 2015". Однак провідні науковці України вважають, що запасів нафти в надрах Долинщини залишилось більше, ніж видобуто, йдеться на сайті Долинської міської ради. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: