У неділю, 22 квітня, стартує весняна Велошкола-2018 від програми "Стала Мобільність" платформи "Тепле Місто". Такий захід проводиться вже третій рік поспіль. Минулого року Велошколу пройшли близько сотні велосипедистів.
"Івано-Франківськ – маленьке і комфорне місто. В нас вузенькі вулиці, і це ідеальне місто для велосипеда, – переконаний координатор програми "Стала мобільність" Володимир Радевич. – Це дуже класно для міста, екології і здоров’я людей".
Навчання матиме теоретичну і практичну складові. Теоретична частина передбачає лекції про велоінфраструктуру, прийоми водіння, оснащення ровера та велосипедиста. На практичних заняттях учасники застосовуватимуть теорію спершу у відпочинкових зонах, потім – на велодоріжках та дорогах міста.
Тренер Велошколи Андрій Медвідь має 18-річний досвід пересування велосипедом у будь-яку пору року. Він їздив по європейських містах, бачив велосипедну інфраструктуру і вивчав цю кухню. Тому вирішив поділитися своїм досвідом.
"Люди хочуть їхати на велосипеді, але побоюються виїжджати на дорогу", – каже Андрій Медвідь.
"Є правила дорожнього руху, і є понад правилами дорожнього руху. Наприклад, світлоповертачі – це само собою зрозуміло, але я буду пояснювати детально, як, зокрема в який момент, використовувати фару, яка це має бути фара. Я буду наголошувати на тому, що саме фари треба використовувати, а не світлоповертачі, оскільки велосипед має бути джерелом світла… Я буду пояснювати тонкі-тонкі моменти і на прикладах показувати, чим має бути оснащений велосипед та велосипедист", – пояснює тренер.
Інспектор Патрульної поліції Івано-Франківська Таміла Кульпа розповідає, що велосипедистів не сприймають як повноцінних учасників дорожнього руху, а самі вони не відчувають відповідальності за порушення ПДР. Багато людей навіть не знають, що у Правилах дорожнього руху щодо прав і обов’язків велосипедистів відведений цілий розділ 6.
"Ми будемо розповідати про суттєві порушення, з якими ми стикаємося під час патрулювання. Часто стаються ДТП за участі велосипедистів, у тому числі нетверезих. Ми знаємо, до яких наслідків це призводить – до втрати здоров’я, а інколи й життя. Тому для нас важлива безпека усіх учасників дорожнього руху", – каже Таміла Кульпа.
Навчання триватиме до 29 квітня, після чого буде набір на чергову Велошколу.
Для участі потрібно зареєструватися за посиланням >>.
Кількість учасників необмежена. Запрошуються усі охочі, хто досягнув 14 років, а більш юні особи можуть приходити разом з батьками і навчатися в їх супроводі. По завершенню навчання учасники Велошколи відправляться у випусковий пробіг у супроводі поліції.
"Вашим сертифікатом буде ваша впевненість у тому, що ви безпечно почуватимете себе на дорозі", – додає Володимир Радевич.