fbpx

У Франківську створюють віртуальний музей Луганська – міста до окупації

Культура 13:47, 18.07, 2016

"Це буде так званий "внутрішній Луганськ". Насправді там існувало і культурне життя, і громадянське суспільство, та чи знаємо ми про це?" – каже громадський діяч, голова молодіжної організації "СТАН" Ярослав Мінкін, який два роки тому вимушено переїхав з Луганська до Івано-Франківська.

"Станівці" розробляють проект "Luhansk’s Art & Facts". Це буде віртуальна платформа, яка збере артефакти культурного життя й соціального активізму Луганська 2004-2013 років.

На жаль, каже Ярослав Мінкін, практично ніхто сьогодні не знає, що відбувалось у культурній сфері міста у цей час. І причина цього не тільки війна.

1Ярослав вважає, що місто було "закритим" і до його окупації. Мінкін згадує, як у Луганськ зі своєю книжкою приїжджав письменник Юрко Покальчук. Після зовсім короткого перебування на сході України він тоді сказав: "Справді, ви знаходитесь на острові".

Команда "СТАНу" вирішила змінити уявлення українців про Луганськ. Франківці об'єдналися з німецькими експертами з Friedrichshain-Kreuzberg Museum, що у Берліні. Ініціативу "станівців" підтримало також Міністерство іноземних справ Німеччини.

Оскільки зараз немає можливості зробити фізичний музей, спільними зусиллями буде створено віртуальну платформу.

Отже, як це буде виглядати? Уявіть двомовний (англійською та українською) хаб (онлайн-музей та архів). Його "відвідувачі" зможуть "побувати" на виставках і мистецьких акціях, в арт-кафе та музеях, познайомитися з тими, хто формував культурне життя міста в останнє десятиліття напередодні війни. Соціологи, дослідники культури та історики зможуть користуватися цим архівом у своїх дослідженнях життя сходу України. Власне, наповненням музею стануть відеосюжети, фото, коментарі, спогади.

Для культурних практиків, які творили в Луганську в цей період, це буде, можливо, перший шанс показати свою діяльність усій Україні та закордону. 

Катерина Нікітенко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: