fbpx

У Франківську відкрили меморіальну дошку загиблому на війні Андрію Прошаку

Суспільство 08:28, 31.05, 2015

30 травня на фасаді обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей з сільської місцевості, що на вулиці Юності, відкрили анотаційну дошку загиблому бійцю Андрію Прошаку.

Саме тут навчався боєць за вільну Україну, який загинув під час операції з евакуювання поранених з району Нікішиного 31 січня цього року, повідомляє Галка.

Мати загиблого патріота, Наталія Миколаївна, згадує – Андрій добровольцем пішов в АТО, адже не хотів, аби чужинці дійшли до малої батьківщини.

"Коли почалися бойові дії на Сході, він сказав: "Мамо, хто, як не я?". Я йому відповіла: "Сину, трошки треба призупинитися", однак він сказв, що не може зупинитися, бо не хоче, щоб на Івано-Франківщину прийшов ворог, краще там його відганяти, на Сході. Він людив життя, і в нього дуже багато було мрій. Але мрії ці скоро обірвалися”, – розповіла Наталія Прошак.

Ліцей-інтернат для обдарованих дітей Андрій закінчив у 2006 році. До того ж, тут працює його батько – тому новина про загибель патріота стала справжньою трагедією для викладачів та учнів закладу, зізнається в.о. директора навчального закладу Андрій Лемко.

"Досить болісно сприйняли цю звістку. Тож потрібна ця дошка, щоб ми пам’ятали, що молоді хлопці загинули за Україну, віддавши найцінніше, що у них є, – своє життя", – каже Андрій Лемко.

Анотаційну дошку встановили в рамках програми "Івано-Франківськ – місто героїв".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: