fbpx

У Франківську визначили переможців обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова

Суспільство 18:01, 13.08, 2018

Відбулося засідання конкурсної комісії з присудження обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова. На розгляд були подані чотири наукові розробки від вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій області.

Про це повідомили у прес-службі Івано-Франківської ОДА.
За результатами обговорення та рейтингового голосування переможцями премії визнані:

 

Автор розробки "Підвищення експлуатаційних властивостей робочих поверхонь деталей вузлів тертя методом фінішної антифрикційної обробки (ФАБО)" М. Бурда (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу). Розробка захищена тринадцятьма патентами України на винахід та одним патентом України на корисну модель. В роботі запропоновано механізм формування поверхневого антифрикційного шару, визначені параметри основних технологічних режимів, запропоновані нові схеми ФАБО. Робота спрямована на вирішення проблеми розроблення теоретичних основ та технологічних засобів підвищення роботи нафтогазового обладнання шляхом формування на робочих поверхнях елементів пар тертя антифрикційних структур, що забезпечують реалізацію принципу позитивного градієнту механічних властивостей за глибиною.

Автор розробки "Клініка, діагностика, лікування патологічних станів зубо-щелепової системи, які викликають або супроводжуються втратою кісткової тканини" В. Пюрик (ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет"). Дослідження базується на пакеті винаходів і корисних моделей, захищених патентами України. Розроблено показання та хірургічні методики з метою зменшення кількості ускладнень при хірургічних втручаннях на тканинах зубо-щелепової системи, підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на генералізований парадонтит і нагноєні кісти щелепних кісток шляхом поєднання використання пентоксифіліну і вобензиму в перед- та післяопераційному періоді, також ефективності лікування хворих із втратою кісткової тканини коміркового відростка верхньої щелепи розробленими новими оперативно-лікувальними технологіями і програмами адекватної медикаментозної корекції.

Автори розробки "Збірна підпірна стінка блочного типу" М. Павлюк, В. Фединяк (ДП "Івано-Франківський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"). Розробка захищена одним патентом України на корисну модель і належить до галузі будівництва, а саме до зведення збірних підпірних стінок, що використовуються для укріплення берегів річок, берегових споруд, мостів, тощо. На палі, кількість і діаметр яких вибирають у відповідності до геологічних досліджень місцевості, встановлені габіонні ящики, які ув’язані між собою і встановлені з можливістю вертикального нарощення один на другий і заповнені наповнювачем (бутовим каменем М 600-800) кожен. Каркас габіонних ящиків виготовлений з оцинкованого дроту діаметром 4 мм і має габаритні розміри 3,0х1,5х0,5 м.

Довідково:

Обласна щорічна премія імені Герасима Терсенова – першого голови обласної ради Товариства винахідників і раціоналізаторів – присуджується з 2010 року, коли їй офіційно було надано статус обласної. Положення про неї затверджено розпорядженням облдержадміністрації та обласної ради від 22.06.2011 №421/400-р, яке зареєстровано в головному управлінні юстиції в Івано-Франківській області 13.07.2011 за №37/1067.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: