понеділок, 25 березня

У Франківську гуляв семиметровий тиранозавр Діно: унікальний роботизований костюм створили місцеві майстри. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні на вулиці Коновальця в Івано-Франківську був помічений королівський тиранозавр. Дружній до людей, він охоче фотографувався з перехожими та навіть трохи гарчав. А проїжджаючі повз водії збавляли швидкість, аби пересвідчитись, що по тротуару розгулює справжній Т-Rex.
Зображення 1 / 10 Використовуйте клавіші для перегляду

Тиранозавра Діно створило подружжя Павла та Анни Оголь. Пара стала відомою за створення унікальних костюмів трансформерів, про які КУРС писав раніше.

Та цього разу до розробки долучилася експертка з динозаврів Ірина. Жінка за півтора місяця передивилася велику кількість фільмів та передач про динозаврів і знає про їхню будову та вигляд усе.

"Динозаври – це, як і роботи,  вічна тема. Це ще з нашого дитинства, і навіть з дитинства батьків",  каже Анна.

У лютому цього року команда взялася за створення костюма динозавра. На розробку моделі пішло понад три місяці.

Кілька років тому Павло розробив костюм динозавра-робота, однак мрія зробити найбільший костюм реалістичного тиранозавра залишилася до цього часу. Довжина Діно – 7 метрів, висота – від 2,20 до 3,30 м, в залежності від положення корпусу.

Від носа до кінчика хвоста - 7 м

"Найбільший динозавр, рештки якого знайшли, був 12 метрів. Він прожив 28-30 років. Оскільки вони рідко доживали до такого віку, то в середньому вони й досягали приблизно 6-7 метрів",  ділиться Анна.

Розробники жартують, що 20 хвилин у цьому костюмі прирівнюється до повноцінного заняття фітнесом, адже вага його – 50 кг. Динозавр зроблений з алюмінієвого каркаса та поролону. Всередині є вентилятори, щоб людина (зазвичай аніматор, чи як його називають "оператор") могла почуватися більш-менш комфортно, кнопки управління частинами тіла та подачі голосових сигналів.

"Реальний тиранозавр такого розміру важив би 4 тонни. Тому ми намагалися зробити вагу костюма якомога меншою",  пояснює Анна Оголь.

Вдягнути такий костюм непросто – для цього спершу потрібно зібрати спеціальний металевий стенд. Команда допомогла вбратися у динозавра технологічному розробнику Павлу. На це пішло близько 20 хвилин.

Фактурне розмалювання шкіри тварини спеціальною гнучкою фарбою додало йому реалістичності. А міміку тиранозавра розробники вирішили не робити надто суворою, адже в майбутньому він має розважати дітей, а не лякати.

Діно вже побував на косплей-фестивалі у Чехії. Це стало першим міжнародним досвідом для команди "Any Robots". До пари тиранозавру знайшли Лару Крофт. Ідею поєднати героїв запозичили в популярній комп’ютерній грі.

Наступні моделі Т-Rex’ів розроблятимуть у трохи менших розмірах – 4,5-5 метрів у довжину. Їх вартість стартуватиме від 7 тисяч доларів США. Однак з’являться вони лише за кілька місяців. А в подальшому майбутньому команда візьметься за розробку костюмів інших динозаврів.

"Всі вже знають, що Івано-Франківськ – столиця роботів, і скоро всі будуть знати, що Прикарпаття – столиця динозаврів",  жартує Анна Оголь.

Олена Бас

Фото, відео – Юрій Паливода

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

КОМЕНТУВАТИ