субота, 23 лютого

У Франківську збирають гроші, щоби придбати унікальний експонат в Обласний музей визвольної боротьби. ФОТО

До 100-річчя ЗУНР Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери збирається поповнити експозицію.

Франківський журналіст Володимир Гарматюк повідомив у мережі про ініціативу Музею визвольних змагань.

"Важлива справа. Музей визвольної боротьби в Івано-Франківську може поповнитися унікальним експонатом. Петлицею вояка Української Галицької Армії (називають її ще зубчатівка). Річ унікальна, каже директор музею Ярослав Коретчук, адже подібна петлиця зберігається лише в одному музеї України.

Річ виставлена на аукціон. Вартість 5.500 грн. На сьогодні завдяки благодійникам вдалося зібрати 4.600 грн. Бракує ще 900 грн. Давайте допоможемо придбати її для Франківська!" – звернувся до спільноти Володимир Гарматюк.

Сам журналіст також виставив на продаж, з тим, щоби передати гроші на "зубчатівку" для музею, подарунок до Великодня. Сувенір  ручної роботи.

Петлицю-"зубчатівку" треба придбати до 10 лютого. 

Як повідомив КУРСу директор Музею визвольних змагань Ярослав Коретчук, історична реліквія, що її продають на "Новому аукціоні", є дуже цінною в колі пошановувачів національної військової символіки.

"Хочемо поповнити експозицію музею до 100-річчя ЗУНР, що його будемо відзначати цього року,  розповів Ярослав Коретчук.  "Зубчатівка", як ще називають петлицю вояка Української Галицької Армії, є рідкісним, унікальним експонатом. Такі присутні у двох приватних колекціях та в одному музеї, який підпорядковується ЗСУ,  в київському Національному військовому сторичному музеї". 

За словами директора Обласного музею визвольної боротьби, такі речі виринають на аукціонах украй рідко. Тому він, коли натрапив на "зубчатівку", загорівся ідеєю зберегти її в музеї.

"У музеї цей експонат, що ілюструє військові знаки розрізнення українців та розвиток УГА, зможуть побачити сотні і тисячі людей. Тоді як у приватних колекціях наша історія доступна одиницям",  аргументує Ярослав Коретчук. 

Він каже, якщо не зголоситися на аукціоні до крайнього терміну, продавець  а він виступає під "ніком"  може зникнути з реліквією назавжди. 

Тому Ярослав Коретчук "запалився" викупити цінну річ і звернувся з пропозицією долучитися до своїх найближчих друзів. 

На даний час продавець уже підвищив ціну лота до 5.555 тис. грн. Ентузіасти продовжують збір коштів.

КОМЕНТУВАТИ