понеділок, 20 травня

У Галичі селяни, чиї корови отруїлися агрохімікатами, пікетували райдержадміністрацію. ФОТО

Мешканці Медині, чиї корови вчора отруїлися, як припускають, агрохімікатами, якими обробляють поля біля села, прийшли під РДА вимагати розслідування.

Зо два десятки жінок з села Мединя приїхали до Галицької РДА після вчорашнього масового отруєння корів. Як писав КУРС, вчора по обіді у селі отруїлись 16 корів. На біль у животі та памороки скаржилася й Іванна Бойчук, яка пасла худобу. 

Іванна Бойчук була госпіталізована з первинним діагнозом «отруєння невідомою речовиною»

Як розповіла Іванна Бойчук, вчора о 7 ранку вона вигнала корів на пасовисько. До обіду пасла, хоча відчувала дивний запах, але не надала цьому значення. Після обіду, десь о 16 годині, відчула, що їй стає зле, почалося запаморочення, нудота. Вона погнала корів до Лімниці, аби напоїти. Корови почали падати, коли вийшли з ріки. Животи здулися. Жінка зателефонувала сільському голові, але у відповідь почула лише крики. 

Корови почали падати приблизно о 16 год. 

Жінки зустрілися з головою Галицької районної ради і домовилися, що завтра, 24 травня, у село виїде спеціальна комісія для вивчення проблеми. 

В обласному управлінні Держпродспоживслужби КУРСу повідомили, що 22 травня в другій половині дня до спеціалістів служби звернулись 10 жителів села Мединя з приводу захворювання корів. Тваринам надали ветеринарну допомогу. Власникам порадили не пускати корів на пасовище і надали рекомендації щодо годівлі і догляду. Станом на 10 годину 23 травня жодна тварина не загинула, їхній стан задовільний.

Спеціалісти Галицького районного управління ГУ Держпродспоживслужби проводять розслідування випадку обробки полів пестицидами в селі Мединя.

За словами селян, угіддя біля села обробляє агрохолдинг "Мрія". Однак компанія в офіційній заяві заперечила причетність до отруєння худоби. В агрохолдингу запевняють, що найближчі їхні угіддя за 3 км від села і відділені лісом. Поле, біля якого отруїлася худоба, кропив місцевий фермер. 

Як писав КУРС, недавно у Галицькому районі в селі Лани масово загинули бджоли. Прикарпатські пасічники звинуватили компанію "Гудвеллі Україна" в обробці полів гербіцидами з порушенням законодавства. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

КОМЕНТУВАТИ