26 листопада в місті відкриється представництво некомерційного національного інкубатора 1991 Open Data Incubator. Ініціатива розпочинається у рамках проекту DOBRE за підтримки міської ради Івано-Франківська та профільних департаментів. Фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) під управлінням Global Communities.
Стартапи на базі відкритих та великих даних, що нададуть цифрове життя ключовим українським секторам, розпочинають активізацію в регіонах. З появою Інкубатора 1991 як відкритої площадки, де стартапи прокачують свої проекти та впроваджують в життя інновації, в місті та регіонах (Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль) будуть перезавантажуватися агро- та енергетичний сектори, медицина, поліція, інфраструктура, будуть розробляти аналітичні системи, що допоможуть громадянам контролювати та впливати на управління державою. 21 проект, понад 150 робочих місць вже працюють в столиці, розбудовується екосистема, що акумулює інновації в країні. Інкубатор став каталізатором для IT-стартап комьюніті у розвитку нових ніш бізнесу в Україні та регіонах.
"Програма допоможе міським громадам створити стартапи для підвищення рівня комфорту життя в місті. Випускниками національного інкубатора 1991 в період з лютого до сьогодні вже став 21 сервіс. Проекти допомагають розвивати ключові сектори економіки України. Стартапи залучили близько 370 000 доларів інвестицій, які допомогають розвивати технологічну країну. Відкриття офісу в Івано-Франківську допоможе, з одного боку, впроваджувати систему самоврядування, а з другого – стимулюватиме технологічні зміни у розвитку процесів децентралізації", – говорить Денис Гурський, директор 1991 Open Data Incubator:
Ввійти в історію та змінити економічно своє місто можна вже зараз. Процес відбору складається з трьох етапів. Збір проектів через заповнення аплікаційної форми на сайті >>>, інтерв'ювання відібраних команд, фінальний відбір за результатами конкурсу-інтенсиву в Івано-Франківську, 26 листопада. Дедлайн подачі – 23 листопада.
До участі в конкурсі приймаються стартапи, які вирішують проблеми українських громадян, бізнесу, державних органів з використанням відкритих державних/корпоративних і великих даних:
-
антикорупційні проекти;
-
інструменти зв’язку між громадянами та міською адміністрацією;
-
інструменти для зв’язку мерії та місцевого малого/середнього бізнесу;
-
реформування капітальних систем: транспорт/енергоспоживання/дороги/сміття/ЖКГ-ОСББ.
Ставши учасником інкубатора, стартап отримує офісне приміщення на строк інкубаційної програми, прямий контакт з держадміністрацією, допомогу у доступі до державних структур всіх рівнів, безкоштовне проходження інкубаційної програми, технологічну підтримку програми Microsoft Bizspark, доступ до кращих менторів (серед менторів попередніх програм були: Яніка Мерило, Олександр Краковецький, Давід Кізірія, Юрій Назаров, Ольга Горенко (Usability Lab), Макс Нефьодов, Микола Савін, Оксана Борисенко, Євген Саранцев, Олена Калібаба та інші – більш як 42 ментори). Це люди, що змінюють своїм досвідом та менторством, допомагають дістатися успіху проекту прискореними темпами. Зустріч та рекомендації потенційним донорам та інвесторам під час ДемоДня, а також звернути на себе увагу ЗМІ.
Наразі випускники національного Інкубатора 1991 отримали інвестиції (AgriEye, Ecoisme, 007) та масштабуються на нові ринки, інтегровані у державні сектори (007, Антикорупційний Монітор/АКМ, ОпенАДВ, Navizor), співпрацюють з державним сектором (Поліклініка без черг, що впроваджується ініціативою Kyiv Smart City у Києві, Ліки Контроль, Штрафи UA), співпрацюють з великими корпораціями завдяки програмі інкубації (Navizor, Adtena); знайшли часткову підтримку донорів (Digital Police); були відібрані у міжнародні бізнес-інкубатори та пройшли/проходять програму (MyHelix/Hubraum, Ecoisme /TechStars, Adtena та Navizor/Rayorson Universtity DMZ).
Нагадаємо, 12 січня 2016 SocialBoost за підтримки Western NIS Enterprise Fund і компанії "Майкрософт Україна" оголосила про запуск 1991 Open Data Incubator – першого в Україні некомерційного інкубатора IT- проектів на основі відкритих даних. Мета проекту – трансформувати великі обсяги відкритих даних в ресурс для створення стартапів, які зможуть надавати сервіси українським громадянам, компаніям та державним органам. Проект покликаний "оцифрувати" такі сектори економіки, як агробізнес, енергетика, інфраструктурні проекти, державні послуги для громадян і внутрішні аналітичні системи в державі, налагодивши взаємодію IT-розробників, громадських організацій та аналітичних центрів з органами державної влади.