"Ціле покоління, яке виросло на комп’ютерних іграх на кшталт "Сайлент-Хілла" або "Сталкера", спить і бачить, як би потрапити на подібні локації і відчути себе крутим хлопцем, але вже стоячи на твердій землі в реальності. Незамінними помічниками в цій нелегкій справі стає швидке зведення нових будівель у мегаполісах і таке ж швидке запустіння старих. Існують навіть окремі підвиди таких оригіналів: так звані руфери, які штурмують дахи багатоповерхівок, дигери, які віддають перевагу підземним тунелям, і прихильники Атомної ери, які вивчають неактивні атомні станції", – йдеться у Програмі туристичного розвитку міста на 2016-2020 роки, яку виставили на обговорення громадськості, передають Вікна.
До об’єктів індустріального туризму у Калуші можна віднести Магнієвий завод, шахти, соляні хвостосховища та калуську броварню.
У калуські промзони, вважають розробники Програми, можна перенести комп’ютерну віртуальність в реальний простір і побувати в місцях з комп’ютерних ігор, відчути себе агентом S.T.A.R.S., граючи у пейнтбол на території однієї з промислових зон міста.
Як відомо, з 1967-го року радянська влада почала видобувати калій у Домбровському кар’єрі. Поряд із ним побудували магнієвий завод, який виплавляв магній із залишків калієвого виробництва. Сьогодні, буваючи в Калуші, на хвостосховищі, виникає відчуття, що це інша планета, реально якась аномальна місцевість.
Щоб ці та інші об’єкти використати як туристичну родзинку Калуша, звісно, потрібно провести чималу роботу. Попереду – реконструкція та відновлення пам’яток культури та архітектури, пов’язаних з індустріальним туризмом; проведення робіт з наповнення та поновлення експонатів у музеї; фінансова підтримка археологічних розкопок на території промислових зон; закупівля спорядження для пейнтболу (20 комплектів); проведення історико-промислових виставок у ПК "Мінерал"; облагородження промислових місць відвідуваних туристами (освітлення території; вивезення сміття) тощо.