Також, можливо, у Калуші набуде популярності новація, коли за харчування у шкільних їдальнях учні розраховуватимуться банківськими картками. Це хоча б частково "перекриє" шлях школярам до найближчих крамниць у пошуках заборонених ласощів.
"Однак ми маємо дотримуватися норм харчування, прописаних Постановою Кабміну "Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку", – каже начальник управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян. – Тож не можемо виконати норму, наприклад, щодо борошна чи молока на 200%, а щодо риби чи круп – на 20%".
В окремих школах міста можна скористатися послугою одного із банків: учням виготовляють особисті банківські картки, які поповнюють батьки і якими діти можуть отоваритися у шкільній їдальні. При цьому батьки отримують смс-звіти про те, на яку суму прохарчувалася дитина. У такий спосіб, каже Ірина Люклян, батьки принаймні можуть "перекрити" дітям шлях до найближчих крамниць у пошуках заборонених ласощів. Імовірно, такий досвід, з ініціативи банку, буде поширений на інші навчальні заклади міста.
З наступного року у Калуші планують підняти вартість харчування для школярів. Адже зростає, зокрема, мінімальна заробітна плата, а, отже, витрати для підприємців, які харчують дітей.
"Щороку ми проводимо тендери на організацію харчування у калуських школах, – каже Ірина Люклян. – При цьому, щоб стати переможцями, підприємці на тендерах пропонують додаткові переваги. Приміром, ми цьогоріч зекономили понад 220 тис. гривень бюджетних коштів – саме на таку суму взяли на себе харчування пільгових категорій учнів приватні підприємці".
Нині в управлінні освіти не акцентують, наскільки зростатиме вартість харчування, адже ведуться ще розрахунки та узгодження. Ілюструють лише на прикладі початкової ланки: так, якщо учні молодших класів нині харчуються за 7 гривень на день на одну особу, то наступного року планується підняти вартість харчування до 9 гривень. При цьому якщо цього року із міського бюджету витрачають 4,5 млн гривень на ці видатки, то зі здорожчанням порцій витрачатимуть приблизно 6,7 млн гривень.
Також планується підняття вартості харчування у дитячих садках міста. Нині вихованці ясельної групи харчуються на 16 гривень на день на одну дитину. При цьому 60% платять батьки, решту компенсує міський бюджет. Цієї суми, каже Ірина Люклян, наразі для найменших цілком достатньо.
"За ці гроші ми повністю виконуємо норму щодо харчування дітей, – запевняє Ірина Люклян. – Прогнозуємо, щоправда, що наступного року може зрости вартість продуктів. Тому, можливо, для дошкільнят ясельної групи вартість харчування зросте на гривню".
Щодо дошкільнят садкових груп, то там вартість харчування планується підняти з 20 до 24 гривень на день на одну дитину.