fbpx

На Надвірнянщині нафтовики змагалися за звання "Кращий за професією ПАТ "Укрнафта". ФОТО

Суспільство 20:02, 16.10, 2018

На базі навчально-курсового комбінату НГВУ "Надвірнанафтогаз" відбувся другий, фінальний, етап конкурсу на звання "Кращий за професією ПАТ "Укрнафта", до якого долучилися три десятки учасників із шістьох нафтогазових управлінь.

Конкурс тривав два дні, 3 і 4 жовтня, повідомляє газета Народна воля

Директор бізнес-підрозділу (Захід) Олег Мальчик, привітавши учасників конкурсу на Надвірнянській землі, відзначив, що ПАТ "Укрнафта" та НГВУ "Надвірнанафтогаз" вперше проводять конкурс такого рівня і формату. Водночас поділився радісною новиною: НГВУ "Надвірнанафтогаз" визнано найкращим підприємством у Всеукраїнському огляді-конкурсі на присвоєння звання "Краще підприємство з охорони праці" серед аналогічних колективів нафтогазовидобувного комплексу України за результатами роботи у 2017 році.

Вітання від керівництва ПАТ "Укрнафта" та лаконічні професійні вимоги і настанови адресував конкурсантам Ігор Токарський, начальник управління охорони праці, пожежної безпеки та безпеки руху ПАТ "Укр­нафта". Він наголосив, що кожну операцію треба виконувати уважно, відповідально, безпечно, пам'ятаючи, що кожного виробничника чекає вдома сім'я. 

Голова оргкомітету, директор навчально-курсових комбінатів ПАТ "Укрнафта" Олена Ульченко, відзначивши високий професійний рівень конкурсантів на першому етапі змагань, побажала успішного виконання завдань і перемоги у фінальному етапі. Запам'ятаються перегляди слайдів з історії НГВУ "Надвірнанафтогаз" та фільму зі спільних навчальних тренувань Полтавської воєнізованої частини з ліквідації нафтогазоводопроявлень та відкритих фонтанів на навчальному полігоні, а також театралізоване дійство про видобуток нафти у нашому краї у ХІХ столітті.

Після вітальних промов на п'яти майданчиках врешті почалися професійні змагання електрогазозварників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарів з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, операторів з видобування нафти і газу. Їхню роботу прискіпливо оцінювали відповідно п'ять груп журі на чолі з Олександром Гаранжею з Охтирки, Ігорем Пронем із Борислава, Віктором Іваненком із Полтави, Павлом Лесюком із Долини та Андрієм Барабашем із Борислава.

Електрогазозварники виконували завдання – зварити контрольний взірець встановленої довжини, діаметру, товщини та певного положення труби.

На Надвірнянщині нафтовики змагалися за звання "Кращий за професією ПАТ "Укрнафта". ФОТО 1

Слюсарі-ремонтники працювали над заміною ущільнення штока засувки та встановленням обжимки на трубі.

На Надвірнянщині нафтовики змагалися за звання "Кращий за професією ПАТ "Укрнафта". ФОТО 2

Електромонтерам довелось підключати електролічильник відповідно до схеми, провести монтаж пускового пристрою та запуск електродвигуна у реверсному режимі. Калібрування манометрів та ремонт електроконтакт­ного манометра – таке завдання мали слюсарі з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики.

На Надвірнянщині нафтовики змагалися за звання "Кращий за професією ПАТ "Укрнафта". ФОТО 3

Оператори з видобування нафти й газу вправлялися у замінах ущільнення сальника полірованого штока верстатата-гойдалки, штуцера на фонтанній арматурі та ходової втулки і підшипника штока засувки фонтанної арматури.

Паралельно у володіннях кузні, яка є незмінним експонатом та атрибутом Музею нафтопромислів, чаклували над своїми оригінальними виробами ковалі НГВУ "Надвірнанафтогаз", а також викладачі і вихованці Івано-Франківського профтехучилища № 21, які прибули у Надвірну як гості. Їхній майстер-наставник Ростислав Вінтонів неабияк подивував своїми фаховими здібностями у ковальському зварюванні. Його майстер-клас завершився виготовленою із 7 різних марок металів багатошаровою дамаською сталлю. 

На Надвірнянщині нафтовики змагалися за звання "Кращий за професією ПАТ "Укрнафта". ФОТО 4

Конкурсанти зі східних регіонів поділилися думками та враженнями від участі і перебування на Прикарпатті.

Роман Кучеренко, слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 5-го розряду НГВУ "Полтаванафтогаз": "Працюю слюсарем уже вісім років після закінчення Полтавського національного технічного університету. Вперше у ваших краях. Враження від дводенного перебування – якнайкращі і найприємніші. Маєте чудовий сучасний Музей нафтопромислів Галичини. Можете заслужено пишатися ним. Його експонати – не просто техніка і прилади, а жива історія, справжній дух нафтовика.

Конкурс відбувся на високому рівні, хоча і мав декілька несподіванок для мене, а як же без них? Зичу усім добра і життєвої злагоди.

Сергій Панченко, оператор з добування нафти і газу 5-го розряду Прилуцько-Леляківського ЦВНГ НГВУ "Чернігівнафтогаз": "У такого рівня професійному конкурсі я вперше беру участь, хоча працюю у нафтовій промисловості уже дванадцять років. У нашому НГВУ я вийшов переможцем першого етапу конкурсу, де змагалися четверо моїх колег. Правда, на конкурсі у Надвірній зіткнувся із дещо незнайомими штуцерами, але завдання конкурсу виконав.

У вашому мальовничому Карпатському краї я уже побував, але проїздом. Повезу додому, своїм рідним і колегам по роботі незабутні враження від природи, від ваших краєвидів, від щирих і привітних людей, з якими довелося спілкуватися, мандруючи пішки Надвірною. А макети у Музеї нафтопромислів, немов справжні, виконані на професійному рівні".

Олександр Юркевич, електрогазозварник ПРЦЕО НГВУ "Охтирканафтогаз": "У нафтогазовидобувному управлінні я працюю 21 рік, із них 17 – електрогазозварником. Перемогу здобув на першому етапі в Охтирці серед шістьох колег. У нашій родині – династія нафтовиків. Слюсарем-ремонтником працював батько Олександр, зараз пенсіонер. Його слюсарську майстерність продовжує брат Артем. Теоретичні і практичні завдання конкурсу для мене не стали несподіванкою. (Забігаючи вперед, уточнимо: Олександр Юркевич посів перше місце у конкурсі серед електрогазозварників – Авт.) Хоч у вашому місті і районі я вперше, та від спілкування з людьми, котрі проживають і працюють тут, отримав відчуття, немов би я тут побував не раз і маю багато знайомих".

Роман Бойко, слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики НГВУ "Охтирканафтогаз", переможець конкурсу: "Такий конкурс у Надвірній – перший для мене за 7 років праці у нафтовій промисловості. Умови і його завдання виявилися мені цілком під силу, хоча помітив окремі відмінності у приладах.

Доброзичливість, відвертість і щирість жителів Надвірної, з якими випала нагода поспілкуватися, – здається, так скоро не забуду. Хочу побажати вашим краянам: бережіть свій чудовий гірський край, цінуйте здобутки нафтовиків, якими наповнений ваш Музей нафтопромислів, і передайте їх нащадкам".

Найкращими із найкращих в "Укрнафті" у п'яти професіях стали (відповідно посіли перше, друге і третє місця): оператори з добування нафти й газу: Іван Король – НГВУ "Долинанафтогаз", Микола Годзюр – НГВУ "Надвірнанафтогаз", Володимир Шендра – НГВУ "Полтаванафтогаз"; електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування: Володимир Козаков – НГВУ "Долинанафтогаз", Ілля Василишин – НГВУ "Надвірнанафтогаз", Володимир Коваленко – НГВУ "Полтаванафтогаз"; слюсарі з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики: Роман Бойко – НГВУ "Охтирканафтогаз", Віктор Гринішак – НГВУ "Долинанафтогаз", Володимир Мартинюк – НГВУ "Надвірнанафтогаз"; електрогазозварники: Олександр Юркевич – НГВУ "Охтирканафтогаз", Роман Угринюк – НГВУ "Надвірнанафтогаз", Микола Іваненко – НГВУ "Долинанафтогаз"; слюсарі-ремонтники: Мар’ян Ганчук – НГВУ "Долинанафтогаз", Віктор Кирда – НГВУ "Бориславнафтогаз", Сергій Процай – НГВУ "Охтирканафтогаз".

Переможці відзначені дипломами ПАТ "Укрнафта". Окрім того, переможці за зайняте перше місце отримають премію у розмірі одномісячного окладу, за друге місце – 0,5 окладу, за третє – 0,25 окладу, а також персональні надбавки за професійну майстерність.

Від присутніх – велика подяка керівництву ПАТ "Укрнафта", яке постійно дбає про професійне зростання та мотивацію персоналу найбільшої в Україні нафтовидобувної компанії, й Управлінню з розвитку та взаємодії з персоналом ПАТ "Укрнафта" за те, що зібрали усіх та провели таке змагання. Гості й учасники відзначили бездоганну організацію, важливість та необхідність цього заходу для популяризації нафтовицької справи. Вагомий внесок у підготовку і проведення фінального етапу конкурсу зробили працівники НГВУ "Надвірнанафтогаз", зокрема Вадим Триняк, начальник служби технічних сервісів, Володимир Оліярчук, старший інженер-механік цієї служби, Тарас Заяць, майстер прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання, Володимир Мандзюк, керівник адміністративно-господарської групи.

Підбиваючи підсумки, голови п'яти груп журі відмітили високий рівень професійної майстерності усіх конкурсантів: з такими робітниками, безсумнівно, можна виконувати будь-які надскладні виробничі завдання. Якщо першого дня з теоретичними завданнями всі впорались приблизно на одному рівні, явних фаворитів не виявили, то під час практичних завдань вирішальну роль відігравали досвід та психологічна підготовка. Всі конкурсанти знали, як виконувати ті чи інші операції, але перемогли ті, кому вдалось побороти хвилювання.

Публікується в рамках партнерства з компанією "УКРНАФТА"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: