За 2018 рік представником Національної ради в області проведено понад 400 моніторингів телерадіоорганізацій, під час яких виявлено 70 порушень медійного законодавства.
У звіті представника Національної ради в Івано-Франківській області, зокрема, розглянуті питання стану телерадіоінформаційного простору Прикарпаття, результати моніторингу мовних квот на місцевих та регіональних радіо і телебаченні, результати перевірок телерадіокомпаній. Зі звіту можна дізнатись про ситуацію в телепросторі області після відключення аналогового сигналу, детально описані кроки щодо захисту інформаційного простору.
Протягом 2018 року в області активно розвивається мережа провайдерів кабельного телебачення. На сьогодні на Прикарпатті працюють 48 телевізійних мереж, які охоплюють всі без винятку райони області.
У звіті йдеться про те, що на території Івано-Франківської області не ретранслюються російські канали, що є забороненими на території України. Слід відзначити, що моніторинги провайдерів проводились протягом звітного періоду постійно, ними були охоплені всі без винятку мережі провайдерів програмної послуги на території Івано-Франківської області.
Але протягом 2018 року на території Івано-Франківської області зафіксовано три випадки ретрансляції російських програм, показ яких тимчасово призупинено на території України.
Протягом звітного періоду здійснювався систематичний контроль за дотриманням телерадіоорганізаціями Івано-Франківської області вимог законодавства щодо частки вітчизняного продукту, власних програм та частки музичних творів в програмах телерадіоорганізацій (відповідно до законодавства та ліцензійних показників).
Так, частка вітчизняного продукту в програмах (передачах) місцевих мовників в середньому становить 96,45% (на телебаченні – 92,89%, на радіо – 100%). Частка власного продукту в програмах (передачах) місцевих мовників в середньому становить 98,93% (на телебаченні – 100,0%, на радіо – 97,85%).
Телерадіоорганізації Івано-Франківської області дотримуються вимог частини 1 статті 9 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менш як 50% має становити національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів чи виконавців). Середньозважений показник частки національного аудіовізуального продукту та музичних творів вітчизняних авторів чи виконавців в ефірі ТРО Івано-Франківської області за результатами моніторингів 2018 року складає 97,23% (на телебаченні – 100%, на радіо – 94,45%).
Протягом 2018 року були здійснені три хвилі моніторингів всіх без винятку радіостанцій, які зареєстровані та мовлять на території Івано-Франківської області. Середній показник в Івано-Франківській області щодо пісень становить 66%, а щодо мови ведення передач – 97%. Відповідно, Івано-Франківська область за цим показником – у п'ятірці лідерів по країні.
Цього року у рамках проекту "Мовлення громад" планується розпочати ФМ-мовлення у містах Городенка, Долина, селах Дебеславці Коломийського району та Стримба Надвірнянського. Вперше ФМ-мовлення відбуватиметься у Надвірнянському та Городенківському районах області.
Протягом першої половини 2019 року має відбутись створення локальних місцевих мультиплексів та розпочато малопотужне багатоканальне телевізійне мовлення. Це значно збільшить територію покриття Івано-Франківської області цифровим телебаченням. Також очікується збільшення кількості населених пунктів, охоплених телемережами провайдерів програмної послуги, особливо в сільській місцевості.
"Очікуємо також збільшення кількості провайдерів, які використовують цифрову кабельну технологію DVB-C", – йдеться в звіті.
Із повним звітом представника Національної ради в Івано-Франківській області Ігоря Маслова можна ознайомитись за посиланням>>>.
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!