fbpx

В одному із сіл Калущини люди бояться отруїтись водою з криниць

Суспільство 14:18, 22.08, 2015

Мешканці села Верхня скаржаться на воду в своїх криницях. Село всього за кілька кілометрів від міста Калуша і своїми зарінками межує і з господарськими територіями ТзОВ "Даноша", і з полігоном з захороненнями відходів гексахлорбензолу, і рештками колишнього хімзаводу тощо.

Ще кілька років тому на одній із вулиць села – Войнилівській, яка нараховує до ста домогосподарств, у деяких людських криницях вода почала відгонити неприємним смородом, жовтіти та вкриватися маслянистою плівкою. Тоді верхнянці з надією на допомогу били на сполох не лише через місцеві, а й центральні ЗМІ, а доморощені нардепи навіть обіцяли експертизу води в столичних лабораторіях, пише "Галичина".

Час минув, а про причини забруднення криниць ні керівництво села, ні самі селяни й досі не знають. А проблема не тільки залишилася, а й розрослася. Якщо рік чи два тому люди ще могли собі зарадити водою із сусідських криниць, то тепер уже треба їхати на сусідні вулиці — всі студінки на Войнилівській вулиці стали смердючими, а вода — непридатною для вживання, прання, миття.

Сільський голова Верхньої Микола Філіпович каже, що жителі села й досі не з'ясували в чому причина забруденення води.

"Вода у криницях має затхлий запах, а через кілька годин чи півдоби стає жовтого кольору. Особливо — у посуху. Кілька років тому погана вода могла бути у двох криницях, а в третій — добра і т. д. А тепер смердючими стали вже майже всі криниці на Войнилівській вулиці. Ця вулиця недалеко від полігону з захороненнями відходів гексахлорбензолу, господарських угідь агрофірми ТзОВ «Даноша», а неподалік колись роками був склад з отрутохімікатами. Я — державний службовець і маю оперувати фактами і доказами, а не здогадками. Нам не вдалося потрапити в обласну екологічну програму — кажуть робити проект на все село, а на частину не хочуть. Але ж проблема з водою існує лише на одній вулиці, на якій до ста обійсть, тож жителі інших вулиць не мають особливого бажання збирати кошти для загальносільського проекту", – каже сільський голова.

Голова обласної громадської екологічної організації «Грінпіс-Карпати» калушанин Роман Переймибіда запропонував залучити до справи представників відомої львівської ГО «Екологія. Право. Людина», які зможуть безплатно надати верхнянцям і правову, й екологічну допомогу, а також відібрав для обласної санепідемстанції контрольні проби криничної води для аналізів. Адже як еколог і житель міста Калуша він бачить причину забруднення верхняських криниць не в господарюванні агрофірми «Даноша» чи вивезенні відходів гексахлорбензолу, а в руїнах колишнього хімзаводу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: