Чого не потрібно робити для порятунку лелек, зважаючи на ажіотаж з допомогою птахам, розповів директор Центру реабілітації диких тварин Галицького НПП, орнітолог Володимир Бучко.
Що не потрібно робити:
1. Не слід без причини турбувати птахів, які відпочивають.
2. Не слід годувати лелек зерном, кашею, хлібом і картоплею (тільки дрібно нарізані шматки м'яса або риби (не соленої)).
3. Не слід виготовляти якісь годівниці (як показано на фото).
4. Не слід довіряти непрофесіоналам, тим паче перераховувати на їхні рахунки кошти!
"Прошу поширити, це важливо!" – закликав у мережі Володимир Бучко.
Важливо попередити людей, які кинулися на допомогу змерзлим птахам, зазначає він, щоби ті не наробили їм шкоди. А ще більше не наробили шкоди самі собі, здаючи гроші нібито на доброчинність. Так, на Львівщині зібрали понад 35 тис. грн для виготовлення годівниць та підгодівлі птахів. Лелеки з таких годівничок їжу не беруть, застерігає орнітолог.
"Відео демонструє абсурдні та несуразні речі, які не лише не допомагають рятувати тварин, а і відверто шкодять (наприклад, коробки або великі шматки м'яса). Якщо комусь хочеться викидати гроші на вітер, спонсорувати шахраїв та неуків – справа особиста. Але велике прохання: прислухайтесь до експертів, а не лише запитуйте для галочки!" – просять експерти ГО "Еко-Галич" зважити на дані в сюжеті ТСН.
"До нас звертається багато небайдужих людей за порадами та з проханнями про допомогу. Повідомляємо, що більша частина лелек без проблем переносить негоду. Проте Центр реабілітації у ці дні працює цілодобово. Телефон не замовкає. Співпрацюємо з МНС, ЗМІ; консультуємо, як правильно поводитись з лелеками. Також забираємо знесилених та покалічених птахів. Сьогодні теж чекаємо на двох лелек з Калуського та Коломийського районів. На перетримці маємо 13 білих лелек", – поінформували в Центрі реабілітації диких тварин.