fbpx

У Верховині дітей вчили обирати майбутню професію. ФОТО

Суспільство 08:32, 09.06, 2016

На базі Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів в оздоровчому таборі відбувся інформаційно-просвітницький захід, який організували та провели спеціалісти Верховинського районного центру зайнятості спільно з спеціалістами служби у справах дітей райдержадміністрації, журналістами редакції газети "Верховинські вісті", інспекторами РВ УДСНС України в Івано-Франківській області, медсестрами Верховинської ЦРЛ, перукарем салону, кухарем-кондитером, різьбярем по дереву, народними умільцями декоративно-прикладного мистецтва.

Мета заходу – професійне самовизначення та профорієнтація серед дітей, а також розширення знань про світ професій, ознайомлення з вимогами до людей відповідних спеціальностей та з умовами роботи, показати важливість та позитивні сторони улюбленої роботи, інформує Служба у справах дітей Верховинської РДА.

У заході взяли участь 70 учнів Верховинської ЗОШ І-ІІІ ст. та Верховинської ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст., які оздоровлюються в пришкільних таборах.

В ході заходу учням надавалась практична допомога щодо професійного самовизначення шляхом класифікації професій, визначення нахилів та інтересів, учасники залучались до роботи, яку демонстрували фахівці різних галузей. Діти мали можливість проявити себе в різних напрямках професійної діяльності, за що отримували заробітну плату у вигляді сувенірних грошей і за певну суму коштів могли придбати солодощі. Таким чином, діти, спробувавши себе в різних ролях, змогли визначитися, яка найбільше професія їм подобається, адже працевлаштування є  однією зі складових їхнього самостійного життя.

Фахівці різних галузей роботи наголосили, що при виборі професії слід неодмінно враховувати такі складові: інтерес людини (щоб виникла первинна мотивація до роботи), можливості (щоб вона могла справлятися з неминучими навантаженнями), реалістичність намірів (щоб можна було потім працевлаштуватися, реалізувати себе). Ця тріада є гарантом професійного успіху.

Найголовніше для дітей, як би вони не прагнули до самостійності, – це відчуття підтримки з боку дорослого. Для дітей важливо, що важким шляхом самовизначення вони йдуть не одні, що поряд знаходиться дорослий, котрий підтримає і допоможе, який би шлях вони не вибрали.

 

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: