fbpx

Український розробник наддешевої сонячної теплової станції висилає креслення всім охочим. ВІДЕО

Суспільство 17:05, 24.10, 2015

Найбільшу в Україні сонячну станцію такого типу (29 кв. м фокусуючих дзеркал) своїми руками зробив винахідник Сергій Юрко з Миргорода.

Станція призначена для виробництва тепла з сонячної енергії, причому вода без проблем нагрівається до температури кипіння навіть у люті морози, пише Народний оглядач. Головна унікальність станції – це вартість: близько 10 EUR/кв. м, що в 15-20 разів дешевше традиційних сонячних колекторів (вакуумні трубки, плоскі колектори). Завдяки такій дешевизні тепло цієї станції виходить дешевшим від тепла з імпортного газу.

Вартості у 10 EUR/кв. м вдалося досягти завдяки застосуванню дешевих розповсюджених матеріалів: сталевий прокат, дерево, пінополістирол, металізована лавсанова плівка (в якості дзеркал) та ін. Станція встановлена просто неба вже майже рік (а повноцінно працює з березня 2015), і за цей час не було жодної значущої поломки.

Для винахідника це було очікувано: раніше він кілька років випробовував все на прототипах і широко застосовував наукові розрахунки. Зараз станція опалює приватний будинок у парі з газовим котлом. 

Замість того, щоб закрити інформацію про технологію і продавати її, винахідник чинить навпаки. Він принципово відмовився від патентування та готовий будь-кому безкоштовно вислати всі необхідні креслення.
 

Контакти Сергія: cheapsol@ukr.net +38 095 076 18 14

Понад те, окрім багатьох роз'яснювальних роликів на Youtube, Сергій працює над здешевленням інших елементів сонячної станції (наприклад, теплового акумулятора або теплотраси), пропонує до продажу невеликі секції сонячного пристрою для випробувань і копіювання.

Також він готує економічну інформацію для охочих виробляти його пристрій на продаж.

Винахідник називає свої дії створенням "виробничої мережі" і сподівається, що це буде таким же дітищем інформаційної ери, як і "соціальні мережі".

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: