Це наймасштабніше представництво української культури в сучасній Європі як мінімум у новітній історії.
Захід, який зібрав вершки вітчизняної літератури, образотворчого мистецтва та кіно, організували польські та українські арт-менеджери з ініціативи Вроцлава, культурної столиці ЄС на 2016 рік. Цей титул традиційно забезпечує приплив інтелектуальних туристів зі всього Старого континенту, тому за нього борються багато міст ЄС. Річний потік гостей у 600‑тисячний Вроцлав становить понад 3 млн осіб, серед яких більшість – німці та британці. А завдяки новому культурному статусу місто планує цього року прийняти до 5 млн туристів.
При цьому Вроцлав виявився першим в історії програми містом-переможцем, яке, крім національної культури, вирішило представити також мистецтво іншої держави, пише НВ.
На формування насиченого подіями українського місяця вистачило скромного за європейськими мірками бюджету в €1 млн. Цих коштів, виділених із бюджетів Вроцлава, Львова та польського міністерства культури, виявилося достатньо, щоб зібрати зірок української артистичного середовища.
Наприклад, у Вроцлав, крім письменника і громадського діяча Юрія Андруховича, приїхав один з найдорожчих вітчизняних художників Павло Маков і відоме не тільки українській, але і європейській публіці фрік-кабаре Dakh Daughters.
"Думаю, культура Європейського Союзу трохи застоялася і потребує ковтка свіжого повітря, – оцінює необхідність українського фестивалю його польський координатор Рафал Козинський. – Ми зосереджені на грантах, прогнозах і бюрократії, а в Україні мистецтво ще здатне говорити про ідеї та цінності".
Фестиваль має ще й другу назву – Львівський місяць у Вроцлаві.
Українська частина проекту відбудеться у Львові в травні 2016 року, і запрезентує міжнародні мистецькі проекти та акцентує для львів’ян зв’язок Львова і Вроцлава.