fbpx

Укрнафта за півроку сплатила у бюджети Прикарпаття майже 40 мільйонів гривень ренти

Суспільство 15:14, 08.08, 2018

Всього за перше півріччя 2018 року компанія "Укрнафта" сплатила до державного та місцевих бюджетів 3,6 мільярди гривень ренти.

За червень 2018 року ПАТ "Укрнафта" сплатило до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 619,4 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями. Тож рентна плата компанії за перше півріччя цього року до бюджетів усіх рівнів склала 3,6 млрд грн. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату, з них 180,8 млн грн надійшло до місцевих бюджетів різних рівнів.

Найбільші надходження з ренти «Укрнафти» за червень отримали громади Сумщини (13,3 млн грн), Івано-Франківщини (6,9 млн грн) і Полтавщини (4,4 млн грн).

5% рентних платежів, які надійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн

Укрнафта за півроку сплатила у бюджети Прикарпаття майже 40 мільйонів гривень ренти 1

Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

За останніми оцінками, в 2018 році Укрнафта сплатить близько 6,4 млрд грн ренти, а, отже, до бюджетів областей, районів та громад мають надійти близько 320 млн грн доходів від рентних платежів.

Публікується в рамках партнерства з компанією "УКРНАФТА"
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: