середа, 22 травня

Устаткування загального призначення для демонстрації на уроках географії

Викладання предмету географія у сучасній школі вимагає використання на уроках наочних та інтерактивних засобів навчання. Тому якісне наповнення кабінету географії устаткуванням загального призначення є першочерговим завданням навчальних закладів.

Академік Микола Миколайович Баранський (1881 – 1963), автор першого шкільного підручника з економічної географії, говорив: "Карта – це мова географії. Без карти немає географії". І дійсно, жоден шкільний кабінет географії не може обійтися без повного комплекту географічних карт континентів і країн, використання яких потрібне для вивчення цього предмета.

 

Що ще бажано мати в кабінеті географії

В устаткування й класичне оформлення шкільного кабінету географії також повинні входити:

  • Демонстраційні набори: зразків гірських порід, типів ґрунту, мінералів, корисних копалин, насіння різних рослин, муляжі плодів тощо.
  • Гербарії рослин з різних природно-кліматичних зон, в тому числі дикорослі, культурні, лікувальні.
  • Лабораторне обладнання: секундомір, опадомір, термометри, анемометри, компаси, гігрометри, барометр-анероїд, шкільний телескоп, лупа та інші вимірювальні прилади.
  • Демонстраційні моделі, в тому числі діючі: глобус-модель «Сонячна система», глобус-модель «Зоряне небо», глобус-модель «Будова Сонця», глобус-модель «Паралелі і меридіани Землі», моделі рельєфів Землі, дна моря, будови вулкана, земної кори, гірських формувань та ін.

За допомогою такого приладу, як бездротова цифрова метеостанція, учні зможуть спостерігати за явищами погоди та елементами навколишнього світу, бачити динаміку їх змін і взаємопов'язаність всіх елементів, вести щоденник спостережень за погодою безпосередньо в зоні свого проживання та навчання. Наявність цих даних допоможе їм навчитися використовувати добуту інформацію в практичних цілях, наприклад, для своєчасної висадки й правильного вирощування рослин на пришкільних ділянках.

Важливу роль в оснащенні кабінету географії (http://labora.com.ua/catalog/kabinet_geografi) відіграють також засоби інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ), наприклад інтерактивний мультимедійний комплекс SMART. Система мультимедійного викладання з'єднує комп'ютер вчителя з проектором. Інтерактивний екран і проектор допомагають плідно працювати на уроці як вчителю, так і учням. Взаємодія між ними відкриває нові можливості для якісного викладання навчального предмету та контролю засвоєння учнями нових знань.

Замовити й купити різні види географічних карт, а також необхідне устаткування для кабінету географії можна в «Лаборі» (http://labora.com.ua/) – магазині сучасного навчального обладнання для нової української школи. Призначення та якість товарів відповідають наказу №704 Міністерства освіти і науки України, відповідають санітарно-гігієнічним вимогам щодо наочних засобів загальноосвітніх установ. Доставка товарів здійснюється по всій Україні.

На правах реклами

КОМЕНТУВАТИ