вівторок, 22 січня

В Івано-Франківській області на 60% зросла кількість отримувачів субсидій

Станом на 1 січня 2018 року на Прикарпатті 222 тисячі домогосподарств отримують субсидію на оплату за природний газ. Це на 60% більше, ніж два роки тому.

На поточний опалювальний період було змінено підхід щодо врахування доходів для призначення субсидії, збільшена мінімальна заробітна плата,  а також припинено нарахування субсидії  споживачам газу у разі двомісячної заборгованості,  розмір якої перевищує 340 грн.

Усі ці нововведення мали б сприяти зменшенню кількості одержувачів державної допомоги, однак на Прикарпатті спостерігається протилежна ситуація, інформує прес-служба "Івано-Франківськгаз Збут".

"Кожний другий наш споживач отримує субсидію. А ще майже 26 тис. клієнтів отримують пільги. Загалом 58% наших клієнтів отримують державну допомогу на оплату за спожитий природний газ", – сказав директор "Івано-Франківськгаз Збут" Юрій Пилипів.

Значне зростання кількості субсидентів серед споживачів газу, відзначають у газопостачальній компанії, було зафіксовано два роки тому, після того, як право на отримання субсидії отримали люди, які офіційно не працюють.

"Зростання кількості одержувачів державної допомоги призводить до зростання споживання блакитного палива. Адже надмірне нарахування субсидій не спонукає споживачів до економії. За даними газової компанії, у середньому один субсидіант використовує на 40% більше природного газу, ніж споживач, який платить за газ грошима", – йдеться у повідомленні компанії.

До прикладу, сім'я з 4 осіб, що не оформила субсидії і проживає в квартирі площею 110 кв. м з автономним опаленням газом, протягом року в середньому використовує 1051 куб. м. Натомість сім'я з такою ж кількістю членів сім'ї і площею приміщення, маючи державну допомогу, використовувала 1773 куб. м газу.

Минулого року "Івано-Франківськгаз Збут" повернув до бюджету понад 500 млн грн невикористаної субсидії.

Теги: субсидії
КОМЕНТУВАТИ