Як розповіла Оксана Потимко, керівник проекту "2Inclusion", спеціально для викладацького складу презентуватимуть комплексну модель інклюзивної освіти дітей з повною втратою зору, демонструючи алгоритм організації навчання сліпої дитини в умовах масової школи, інформує прес-служба Львівської міської ради.
"Організатори приділяють увагу не теоретичним знанням, а практичним рішенням проблем, з якими зіштовхуються освітяни, навчаючи незрячого учня. Окрім цього, під час виїзних заходів членам львівської освітньої інклюзивної команди доводиться обстежувати чимало дітей за зверненням батьків, складаючи для них індивідуальний освітній маршрут. Підготовлені і супроводжувані львівською командою незрячі школярі вчаться долати труднощі поряд зі зрячими однолітками, змалку творячи власні історії успіху", – зазначає вона.
Довідка
У 2016 році Львівський обласний осередок ГО "Українська спілка інвалідів – УСІ" у партнерстві з "Svefi Academy" (Швеція) розпочав спільний міжнародний освітній проект "2Inclusion", який триватиме й упродовж 2017 року. Проект не має регіонального обмеження і направлений на те, щоб надати практичну допомогу педагогам і закладам освіти у впровадженні інклюзивного навчання незрячих дітей в масових школах України.
Основні заходи проекту – закупівля спеціального технічного обладнання, яким облаштовують робоче місце незрячого учня залежно від року навчання в школі, виготовлення і публікація дидактичних і методичних матеріалів, адаптованих до можливостей школярів з повною втратою зору, а також проведення науково-практичних семінарів та конференцій, форумів і майстер-класів, практичних тифлотренінгів з викладачами вишів, учителями і батьками незрячих дітей. Головна їх мета – популяризувати практичний досвід інклюзивного навчання незрячих школярів, напрацьований упродовж багатьох років прикладної роботи в галузі освіти дітей з особливими потребами.
Організатори науково-методичних заходів виїжджають у різні куточки України на запрошення вчителів, органів управління освітою, психолого-медико-педагогічних консультацій, університетів та інститутів післядипломної педагогічної освіти, читаючи для них лекції і організовуючи майстер-класи із застосуванням інноваційних методик і новітніх інформаційних технологій.